Garáž proměněná na útulný domek pro babičku | adbz.cz
adbz.cz » Rekonstrukce » Tchyně chtěla být nablízku svému vnukovi, a tak ji manželé ubytovali v garáži. Tu předtím ale vhodně zařídili

Tchyně chtěla být nablízku svému vnukovi, a tak ji manželé ubytovali v garáži. Tu předtím ale vhodně zařídili

Malý garážový domek se stal útulným bydlením pro babičku. Domeček poskytuje soukromí a umožňuje mezigenerační soužití členů rodiny.

neuklizena garaz rekonstrukce
Zdroj fotografie: Depositphotos

V posledních letech se dostávají do popředí malé domečky. Tento způsob života je ekonomický a má i řadu jiných výhod. Malé domky se vyrábějí z různých struktur, ale méně časté jsou příbytky v garážích. Obyvatel Portlandu v Oregonu Martin Brown a jeho manželka právě přivítali na svět dítě, když se rozhodli, že k sobě nastěhují Martinovu tchyni. Babička chtěla být svému novému vnukovi nablízku, a tak se Martin rozhodl přeměnit jejich starou garáž na apartmá.

Malý, leč promyšlený prostor

Přestože je tato bývalá garáž poměrně malá, má jen 37 metrů čtverečních, je v ní všechno, co babička potřebuje k pohodlnému bydlení. Velké prosklené francouzské dveře vedou přímo do obývacího pokoje. V něm je rozkládací pohovka, a tedy prostor na spaní i pro hosty. V přilehlé kuchyni je dvojplotýnka, vysoká štíhlá lednice, mikrovlnka a velmi chytře jsou vyřešeny i otevřené police, na něž může babička hned po mytí nádobí umístit a rovnou ho zde i skladovat. Nemusí ho už dál nikam ukládat. Kuchyň má dokonce pult s barovými židlemi.

kuchyn mini bila
Zdroj fotografie: Depositphotos

Několik světlíků v celém garážovém domku poskytuje příjemné prosvětlení prostoru. Na patře je dokonce malá půda, kde se nachází ložnice, šatna a malé posezení s knihovnou. V podlaze horního patra je rovněž umístěný světlík, který zalévá přirozeným světlem právě prostor kuchyně pod ní. Do horního patra vedou mlynářské schody, jež šetří prostor. Domek má i malou koupelnu s toaletou. Bydlení působí útulným dojmem a díky výhledu přes francouzské dveře, které propojují vnějšek s okolím, působí opticky větším dojmem.

Garáž hezká zvenku i zevnitř

Exteriér apartmánu je stejně okouzlující jako prostor uvnitř. Fasáda je natřena výraznou švestkovou barvou. Prostor před domečkem je ozdoben několika velkými výraznými betonovými květináči se stromy a rostlinami, které poskytují soukromí z ulice. Domeček má dokonce vlastní stezku a zahradní posezení vpředu, kde si může babička vychutnat ranní kávu nebo třeba sklenku vína s přáteli.

Jak se vám líbí myšlenka vícegeneračního bydlení?

Zdroj: MikonHaaksman