Odvar z bobkového listu se vyplatí mít vždy po ruce. Dokáže zachránit obarvené oblečení

Občas se při praní prádla vloudí chybička a dojde k nežádoucímu zabarvení. Problém s nechtěně obarvenými kusy oblečení vám pomůže vyřešit bobkový list.

Bobkový list nad hrncem s vroucí vodou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá správná hospodyňka ví, že praní není legrace. Někteří by mohli oponovat, že pere pračka a nejedná se o náročnou disciplínu, ale to není pravda. Určitě se vám někdy stalo, že jste do pračky vhodili oblečení v různých barvách a ono se zabarvilo. Jak se říká, také mistr tesař se někdy utne. Jenomže co s takovým prádlem dělat? Přeci ho nevyhodíte rovnou do koše. Neklesejte na mysli a zajděte si do spíže pro bobkový list, protože dokáže doslova zázraky.

Přidejte pár kousků bobkového listu

Je úplně jedno, zda jste v praní prádla zběhlí, nebo se vše o chodu domácnosti teprve učíte. Zaprané prádlo je docela běžnou záležitostí. Pokud stojíte před tímto problémem, nemusíte si zoufat. K oblečení do pračky přidejte bobkový list. Pár kousků umístěte do sáčků na jemné prádlo a společně se zabarveným oděvem vyperte. Jakmile oblečení z pračky vytáhnete, nebudete věřit vlastním očím. Tkaniny budou jako nové.

čisté prádlo iZdroj fotografie: Pexels

Síla odvaru z bobkového listu

Bobkový list má mnoho užitečných vlastností. Pokud jde o praní, v některých případech je oblečení opravdu silně zabarvené. Jestli se ho nechcete za žádnou cenu vzdát, připravte si odvar z bobkového listu, který obtíž vyřeší. Nebude vás to skoro nic stát a oblíbená halenka nebo tričko budou zachráněny. Při přípravě postupujte následujícím způsobem:

  • Do většího hrnce s vodou nasypte hrst bobkových listů a zapněte sporák, jakmile začne voda vařit, tak ji vypněte a nechte odvar zchladnout.
  • Zabarvené prádlo vložte do hrnce s odvarem z bobkového listu a nechte ho tam odpočívat asi 3–4 hodiny.
  • Po uplynutí doby přeneste věci do pračky a klasicky vyperte, zbarvení bude minulostí.

A ještě dobrá rada na závěr

Milovníci domácích mazlíčků moc dobře vědí, že zbavit se zvířecích chlupů ulpívajících na oblečení není legrace. Je to neestetické a nehygienické. Řešíte-li tento problém, pak do každého praní přidejte obyčejný bílý ocet. Prádlo bude zbaveno chlupů, a dokonce docílíte dokonalé čistoty. Všestrannost octa si rychle oblíbíte a nebudete s ním jen dochucovat pokrmy.

A jak řešíte obarvené oblečení vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články