Vyzkoušejte si v zimě zapálit bobkový list | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » V hlavní roli bobkový list: Stačí ho zapálit, aby zahnal úzkosti, povzbudil mysl nebo pomohl s nadýmáním

V hlavní roli bobkový list: Stačí ho zapálit, aby zahnal úzkosti, povzbudil mysl nebo pomohl s nadýmáním

Bobkový list dodává potravinám aromatickou chuť a můžete ho použít buď sušený, nebo mletý. Ovšem uplatní se i jako významná složka lidové medicíny.

bobkovy list
Zdroj fotografie: MaxPixel

Bobkový list má hluboké propojení s indickou kuchyní od doby, co si historie pamatuje. Používá se už opravdu dlouhou dobu a na jeho vůni asi jen tak nezapomenete. Nejdůležitější ale je, že nepřichází pouze s aromatickou chutí, ale ve skutečnosti má neuvěřitelné zdravotní přínosy a léčivé vlastnosti. Zkoušeli jste ho někdy pálit doma? Jestli ne, teď se dozvíte, proč byste to měli udělat.

Proč pálit bobkový list doma

Už od starověkého Řecka byly bobkové listy považovány za cennou a léčivou bylinu. Ano, dnes se sice nejvíce používají jako koření při vaření, dříve však sloužily k úplně jiným účelům. Dnes se většinou v domácnostech zapalují vonné tyčinky, ale před lety právě k tomuto sloužily bobkové listy. Některé důvody byly náboženské, ale zbytek byl založen na skutečném vědeckém faktu. Jsou totiž skvělé na snížení úzkosti.

Zdravotní přínosy bobkového listu

Toto koření obsahuje mnoho důležitých chemických sloučenin rostlinného původu, minerály a vitamíny. Bobkový list je skutečně vynikajícím zdrojem mnoha vitamínů, jako je například niacin, pyridoxin, kyselina pantotenová a riboflavin. Spalování bobkového listu se používá zejména pro snížení stresu. Kouř, který při jeho spalování vzniká, uklidňuje tělo i mysl.

bobkovy list sklenicka koreni
Zdroj fotografie: Pixabay

Vynikající zdroj vitamínu A

Bobkové listy jsou také skvělým zdrojem vitamínu A. To je přírodní antioxidant a je naprosto nezbytný pro normální a zdravý zrak. Je také potřebný pro udržení zdravé sliznice a kůže. Bylo zjištěno, že když budete konzumovat potraviny, které jsou bohaté na vitamín A, budete chránit sami sebe před rakovinou plic a ústní dutiny.

Když si z bobkového listu uděláte odvar, uvidíte, že vám pomůže na žaludeční vředy a také zmírní nadýmání a kolikové bolesti. Složky v bobkovém listu lze rovněž použít v mnoha tradičních léčitelských postupech, například při léčbě artritidy, bolesti svalů, bronchitidy, a dokonce i různých příznaků chřipky. Vyzkoušejte to.

A jak doma používáte bobkový list vy?

Zdroj: Healthline