Jak umýt vanu a vyhnout se při tom bolesti zad: Stačí připevnit houbičku na botu

Vyzkoušejte tento jednoduchý, ale přitom zábavný způsob, jak snadno umýt vanu od všech nečistot. Vyhnete se nepříjemné bolesti zad a za pár minut budete mít hotovo.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Domácí práce jsou nedílnou součástí života, ale někdy připomínají opravdovou noční můru. Zejména v koupelně dochází k hromadění velkého množství nečistot, které se vlivem vysoké vlhkosti a teplých par mění v nepříjemnou a těžko odstranitelnou špínu. Naštěstí existují způsoby, jak si tuto činnost co nejvíce usnadnit a ušetřit velké množství času. A někdy vám pomohou vyhnout se bolesti zad.

Co budete k mytí vany potřebovat

V dnešní době je k dostání opravdu velké množství čisticích přípravků, které lze k mytí koupelny použít. Ty chemické však často bývají plné nebezpečných látek a z dlouhodobého hlediska není jejich používání dobré pro životní prostředí ani vaše vlastní zdraví. Raději sáhněte po přírodních alternativách, které jsou mnohem šetrnější a bezpečnější. I ty lze běžně v obchodě zakoupit nebo nahradit domácími surovinami. Pak už vám stačí jen bota a obyčejná houbička nebo hadřík.

Stop vodnímu kameni a plísním s trochou octa a tekutého mýdla. Koupelna bude jako zbrusu nová

Jak snadno vyčistit vanu

I bez namáhavého ohýbání vanu rychle a účinně vyčistíte tímto geniálním a osvědčeným trikem. Jednoduše čisticí směs naneste na znečištěný povrch, nazujte si čisté boty a vložte do vany houbičku nebo hadřík. Sedněte si na židli vedle vany nebo se opřete, abyste měli dostatečnou stabilitu, a pomocí nohy vyčistěte všechny nečistoty. Pro některé je tato metoda mnohem rychlejší a účinnější, protože dokáží vyvinout větší sílu a vydrhnout i silný povlak zažrané špíny. Houbičku můžete k botě navíc zkusit připnout třeba gumičkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na co si dát pozor

Tento trik si na internetu získal velké množství příznivců i odpůrců a rozhodně není ideálním řešením pro každého. Než se do něj pustíte, zvažte své vlastní fyzické možnosti, aby pro vás jeho provádění nebylo zbytečně nebezpečné. Raději jej vyzkoušejte, když s vámi někdo bude, aby vám v případě potřeby pomohl. Nezapomeňte, že povrch vany bude kluzký, a proto se zapřete rukama nebo si sedněte, abyste byli stabilní a v rovnováze.

Další způsoby čištění vany

Běžné čisticí přípravky lze nahradit prostředky, které máte doma po ruce. S usazenou špínou vám pomůže jedna tableta do myčky. Stačí vanu napustit teplou vodou a tabletu do ní vhodit. Jakmile se zcela rozpustí, vyčistěte povrch hadříkem nebo houbičkou a vodu vypusťte. Nakonec jej pomocí sprchové hlavice opláchněte tekoucí vodou, aby se všechny zbytky špíny odplavily.

K čištění vany lze využít taky vodu po koupeli. Použitou vodu nevypouštějte, ale přidejte do ní jednu odměrku pracího prášku. Hodinu nechte ve vodě působit a poté její povrch vyčistěte hadříkem nebo houbičkou. Nakonec nechte vodu odtéct a opět osprchujte. Díky tomuto triku bude vaše vana dokonale čistá a déle chráněná před nánosem další špíny.

@bossladycleaninghacks #cleaningasmr💕🧼🧽🧻 #asmr #asmrsounds #asmrcleaningsounds #clean #cleantok #deepcleaning #cleaninghacks #cleaninghack #fyp #dirtybathroom #dirtyhouse ♬ Jiggle Jiggle – Duke & Jones & Louis Theroux

Jakým způsobem nejčastěji čistíte vanu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články