Obyčejnou mouku můžete využít i při úklidu v domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nasypte do dřezu mouku – její schopnosti vás překvapí. Tento sypký zázrak má daleko širší využití, než jste si mysleli

Nasypte do dřezu mouku – její schopnosti vás překvapí. Tento sypký zázrak má daleko širší využití, než jste si mysleli

Při slově mouka se nejspíše i těm vařením nepolíbeným vybaví pečení buchet nebo jiných dezertů. Asi nikoho by nenapadlo ji použít při čištění dřezu.

mouka do drezu
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Jak už to tak bývá, postupem času jsou odhalovány – a následně sdíleny – další užitečné vlastnosti zcela základních surovin. Častokrát takových, u kterých si člověk myslí, že je zná naprosto dokonale. Například nerezový dřez je zcela ústředním místem jakékoli kuchyně. Dělá jí čest, pokud se leskne a čistotou doslova září. Aby byl v takovém stavu dlouhodobě, není třeba hned utrácet za drahé chemické prostředky.

Soda, voda a mouka

Smíchejte ve stejném poměru vodu a jedlou sodu. Pomocí houbičky dřez touto směsí vyčistěte. Následně ho upláchněte a otřete úplně do sucha. Nakonec do dřezu nasypte půl hrnku mouky a znovu ho vydrhněte měkkou houbičkou. Jakmile očistu dokončíte, opět dřez omyjte vodou a otřete, aby byl kompletně suchý. Nejspíše si hned všimnete rozdílu a bude vám připadat, že se díváte se do zrcadla.

Zázraky u skvrn, hlavně u těch mastných

Mouku neoceníte jen při čištění dřezu, své využití najde i u dalších zašlých a špinavých věcí. Stalo se vám, že jste si na oblečení omylem upustili mastné jídlo, nebo se něčím podobným pocákali? Vaše první myšlenky směřovaly nejspíše k drahým a speciálním odstraňovačům skvrn. Zapomeňte na ně, místo toho posypte postižené místo moukou a látku lehce promněte. Surovina dokáže přebytečnou mastnotu absorbovat.

drez odtok detail
Zdroj fotografie: Depositphotos

Přebytečnou mouku oklepejte a oblečení vyperte normálně v pračce. Nepochybně budete překvapeni, protože mastnou skvrnu už na něm nenajdete.

Staré a zašlé hrnce

Prakticky v každé kuchyni se vyskytují starší hrnce, které už toho za sebou mají na plotně pěknou řádku. Vyčištění pomocí mouky jim navrátí starý lesk, navíc je lepší než hrubé kartáče nebo drátěnky. Sypká surovina s přehledem zastoupí i kupované tekuté písky. Pšeničná mouka má stejný brusný efekt, ale je natolik jemná, že nepoškrábe ani ty nejcitlivější a nejchoulostivější povrchy.

Na co všechno už jste mouku použili?

Zdroj: TheSpruce