Hospodyňky z celého světa si sdílí trik s voskem na auta. Tento pomocník v kuchyni nemá konkurenci

Vosk na auta pořídíte i do 100 korun. Jeho schopnosti v kuchyni jsou však k nezaplacení. Zkuste ho nanést na sporák a nebudete s ním mít žádné problémy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý, kdo aspoň nějakou chvíli strávil v kuchyni, moc dobře ví, že je téměř nemožné vařit a nezašpinit u toho sporák. Zvlášť pokud jde o sklokeramickou desku. Vždy na ni něco kápne nebo se v horším případě připálí a čištění sporáku je poté docela nepříjemné. Bohužel se většinou sporák nedá vyčistit okamžitě, protože je vřelý, takže skvrny často zaschnou. Zbavit se jich je pak ještě složitější.

Vosk na auta

Možná jste ještě neslyšeli o tom, že je dobrý nápad dát na sporák vosk na auta. Ten byl totiž vyvinutý tak, aby karoserie auta byla lesklá a také aby se na ni nelepily žádné nečistoty. Po navoskování je také mnohem jednodušší auto vyčistit, protože se na něj nebude nic lepit. A asi už je vám jasné, že stejný princip bude fungovat i na sporáku.

Funguje to na stejném principu

Nejprve si vezměte vosk na auto a jednoduše s ním přetřete celý váš sporák. Když se vám potom stane, že se na něj něco vysype, tak se to k povrchu nepřilepí a pozdější čištění bude mnohem jednodušší. Nejprve si pořádně vyčistěte sporák od všech různých nečistot, jak nejlépe umíte. Poté naneste vosk podle návodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebojte se, nevadí, když nemáte sklokeramickou desku, tuto vychytávku s voskem do auta můžete použít i na nerezovou ocel nebo kov. Nanesený vosk na sporáku vydrží přibližně 2 týdny, poté je lepší ho na sporák aplikovat znova. Určitě poznáte, kdy je třeba ho znova nanést, protože povrch začne ztrácet lesk.

Jak čistíte sporák vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články