Česneková voda, poklad pro vaše orchideje | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak vyrobit česnekovou vodu pro orchideje? Může přinést až 50 květů za pouhý měsíc, rostliny budou plné života

Jak vyrobit česnekovou vodu pro orchideje? Může přinést až 50 květů za pouhý měsíc, rostliny budou plné života

Poklad pro orchideje, který zabíjí všechny patogenní organismy a houby. Vyrobte si česnekovou vodu, po níž budou orchideje nádherné.

orchidej bila
Zdroj fotografie: Pixabay

Kdo z nás by neznal, či dokonce neměl doma orchidej. Není tedy od věci vědět, co jim prospívá. Česnek je pro orchideje doslova tekutým pokladem. Je plný sloučenin síry, minerálů, makro- a mikroelementů, vitamínů a antioxidantů. Ze zmíněného vyplývá, proč orchideje česnek milují. Vyživuje jejich kořeny, pomáhá předcházet plísňovým a virovým onemocněním, odpuzuje škůdce a povzbuzuje ke kvetení. 

Proč a jak zalévat orchidej česnekovou vodou 

Česneková voda napomáhá povzbudit orchidej k vypuštění květů. Pomáhá také květy déle udržet. Používá se rovněž v případech, kdy orchidej už delší dobu nevykvetla. Odborníci doporučují orchidej zalévat česnekovou vodou pravidelně pro udržení zdravého vzhledu. Postřikují se také kořeny, jimiž dokonale projdou veškeré živiny. 

cesnek
Zdroj fotografie: Pixabay

Orchideje na rozdíl od jiných pokojových rostlin absorbují živiny z prostředí namísto z půdy. Proto je rosení ideálním způsobem zalévání. Rostlina nemá ráda přebytečnou vlhkost, při níž hrozí uhnívání jejího kořenového systému. Pro udržení optimální vlhkosti se doporučuje sadit orchideje do průhledných květináčů. Díky transparentnosti lze vidět, zda v květináči nekondenzuje voda. 

Příprava česnekové vody pro orchideje

Vyrobit si doma česnekový nálev není vůbec nic složitého. Na jeden litr vody postačí stroužek česneku, který vylisujete lisem na česnek. Rozdrcený česnek pak smíchejte s vlažnou vodou o teplotě asi 34–36 stupňů. Doba louhování je přibližně 40 minut. Po uplynutí této doby roztok ještě promíchejte a následně přeceďte přes jemné síto nebo plátno. 

rozprasovac v ruce
Zdroj fotografie: Pexels

Pokud vám nějaký nálev po zalití všech orchidejí ještě zbyde, je možné s ním zalít ostatní rostliny. Pokud byste potřebovali česnekovou vodou zahubit škůdce, je zapotřebí koncentrovanější roztok. Na ten si připravte několik kusů hřebíčku, ideálně drceného, které vložíte do 1 litru česnekové vody a necháte 5 hodin louhovat. Poté přelijte do rozprašovače a nanášejte na napadené rostliny. 

Zdroj: Houseplantspro