Jedinečná zálivka orchidejí kostkami ledu: Ověřený způsob zavlažování probudí k novému bohatému květenství

Péče o orchideje může být docela náročná, ale existuje mnoho tipů, který vám ji docela dost zjednoduší. Mezi ten nejznámější patří právě kostky ledu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Správné zalévání rostlin se může zdát být trošku chyták, a je to zvlášť obtížné, když se jedná o orchidej. Hodně lidí si totiž myslí, že jim orchideje budou nejvíce růst, když je budou řádně zalévat. Příliš mnoho vlhkosti jim ale spíše škodí a tak nerostou tak, jak by měly. Možná jste už slyšeli o tom, že k zalévání orchidejí je nejlepší používat kostky ledu. Ale doopravdy to funguje?

Proč používat kostky ledu

Možná si budete myslet, že používání kostek ledu není dobré, protože orchidejím chladno neprospívá. Ale to je omyl, protože právě ledové kostky dělají péči o tuhle rostlinu o něco jednodušší. Bude pouze stačit, abyste jednou týdně dali do květináče s orchidejí tři kostky ledu a uvidíte, jak vám bude kvést.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak na to

Namísto nalévání vody do květináče a následného vylévání přebytečné vody dejte jednoduše tři kostky ledu na půdu tak, aby se vůbec nedotýkala listů. Jakmile se led rozpustí, všechnu vodu poberou kořeny a žádná nevyteče jako přebytečná. Chlad orchideji neublíží, protože se led docela dost rychle roztaje. Raději ale dejte pozor, jestli tři kostky budou rostlině stačit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Led i na jiné rostliny

Na všechny rostliny lze tato metoda použít, ale ne u všech je to tak praktické jako právě u orchidejí. Vědci zkusili ledové kostky dávat i na bonsaje a zjistili, že pro tuhle rostlinu je to také lepší než normální zalévání. U velkých pokojových rostlin ale stále používejte normální konvičku s vodou, protože ty potřebují větší množství vody.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Každý má rád orchideje

Vzhledem k tomu, že orchideje již delší dobu patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, pro jejich pěstování se rozhoduje čím dál tím větší množství lidí. A ještě aby ne, na trhu je takové množství druhů a barev, že si vybere naprosto každý. Jestli chcete, aby jste měli krásné a velké květy, měli byste je zalévat tak, jak potřebují. A přesně z toho důvodu vyzkoušejte tuto metodu, která je právě pro orchideje velice vhodná.

Slyšeli jste už o této metodě?

Zdroj: BetterHomesGardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články