Orchideje budou po zálivce z bramborových slupek kvést ostošest. Parapet se promění v botanickou zahradu lusknutím prstů

Vyzkoušejte tento zázračný odvar z bramborových slupek, který vaše rostliny promění ve velké a nádherně kvetoucí krásky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nádherné exotické orchideje si získaly velkou oblibu po celém světě, patří mezi nejžádanější pokojové rostliny. Jak se o ně ale správně starat, aby byly stále krásné a především zdravé a hojně kvetoucí? Pomoct vám mohou například i zcela obyčejné bramborové slupky, které jsou však pro rostlinky hotovým zázrakem. Vyzkoušejte tento jednoduchý odvar z bramborových slupek a sami uvidíte, co s vašimi orchidejemi udělá.

Orchideje a jak o ně pečovat

Orchideje patří mezi opravdu krásné a exotické rostliny, které se těší popularitě především díky svým nádherným a pestrým květům. S tím ale také přichází i potřeba správné péče a vytvoření ideálních podmínek pro jejich prosperitu. Jelikož orchidej původně pochází z tropických deštných pralesů, mnoho to vypovídá i o jejích nárocích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Orchidej totiž pro svou vitalitu vyžaduje slunné a teplé místo bez průvanu, pravidelnou zálivku a také udržování okolité vlhkosti. Potřebuje rovněž speciální substrát, který je možné koupit například v hobbymarketu nebo květinářství a zahrádkářství. Můžete si ho ale namíchat i sami doma ze směsi stromové kůry, mechu a substrátu pro pokojovky. Dalším důležitým faktorem je poté pravidelné hnojení a dodávka živin, která je pro orchideje naprosto nezbytná.

Proč jsou bramborové slupky tolik prospěšné

Mnoho lidí považuje bramborové slupky pouze za dále nevyužitelný odpad, ovšem ačkoliv se to nezdá, není tomu tak. Bramborové slupky obsahují hned celou řadu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek. Ty mohou být velmi užitečné pro naše rostliny, kterým tak ve formě přírodního hnojiva dopřejeme vše, co budou potřebovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro takové hnojivo budete potřebovat slupky přibližně z 5–⁠6 středně velkých nebo větších brambor a jeden litr vody. Bramborové slupky stačí pouze chvilku povařit ve vroucí vodě, nechat zchladnout a poté scedit. Vznikne vám tak kapalná směs plná prospěšných a především dobře vstřebatelných látek. Tu pak stačí nalít k rostlince přibližně jednou za 14 dnů a máte vystaráno.

i

Nejlepší vliv má bramborový odvar na exotické orchideje, které jsou na pravidelný přísun živin celkem náročné, ale můžete ho přidat i jako občasné přihnojení pro jiné pokojové rostlinky. Ty tak získají mnoho živin a vitamínů, které posílí jejich růst, pozitivně ovlivní kvalitu kořenového základu a napomohou k lepší kondici celé rostlinky.

Zdroj: Hunker

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články