Tipy na čištění těžko přístupných oblastí, které jsou při čištění často přehlíženy

I když pravidelně uklízíte, není to záruka, že vše dokážete dokonale vyčistit. Trouba, rolety, stěny a podlaha za toaletou – tato a další těžko přístupná místa, na která se při uklízení pamatuje jen zřídka, jsou často špinavé.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

WC nádrž

Většina žen v domácnosti při čištění koupelny umývá pouze vnitřek záchodové mísy, protože si je 100% jistá, že se na tomto místě hromadí hlavní množství mikroorganismů a znečištění. Může se však také objevit nepříjemný zápach nebo ošklivé skvrny kvůli špinavé nádrži, uvnitř které se množí bakterie. Pokud máte v domě tvrdou vodu, budete muset čistit nádrž o něco častěji.

Jak se s tímto problémem vypořádat? Vezměte si tlustý štětinový štětcem a běžnou sodou. Otevřete víko nádrže, propláchněte toaletu, abyste usnadnili čištění nádrže, poté naneste na kartáč sodu a důkladně očistěte dno a stěny. Tato metoda čištění je bohužel vhodná pouze pro standardní toalety stojící na podlaze.

iZdroj obrázku: Stroypomochnik.ru
WC nádrž byste měli čistit stejně jako záchod samotný

Trouba

Jak ukazuje praxe, trouba se umývá velmi zřídka. Její čištění se obvykle odkládá na neurčito. A když se konečně rozhodneme k čištění, zachrání situaci pouze speciální prostředky. Nemusíte je kupovat v obchodě, ale můžete si je uvařit sami. Naštěstí k vytvoření čisticího prostředku potřebujete přísady, které jsou v každé kuchyni. Vezměte stejné množství jedlé sody, octa a prostředku na mytí nádobí, smíchejte je v jedné misce a poté míchejte do pěny. Poté, co je směs připravena, ji naneste na mastná a špinavá místa a nechte ji několik hodin působit. Během této doby se nečistoty rozpustí a lze je pak odstranit vlhkou houbou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Čistění trouby často oddalujeme

Spáry dlaždic

Spáry mezi dlaždicemi je třeba důkladně očistit, což je někdy dost obtížné pouze pomocí houby a velkého kartáče. Na čistění použijte zubní kartáček. Čištění bude mnohem snazší a rychlejší. Štětiny snadno proniknou do spáru a odstraní nečistoty, vodní plak a plíseň. Postup je následující: naneste na dlaždice potřebné domácí přípravky, nechte působit po dobu uvedenou na obalu a poté švy kartáčujte. Po skončení čištění vše opláchněte vodou a osušte hadříkem z mikrovlákna.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zubní kartáček se hezky dostane do špatně přístupných spárů

Žaluzie

Prach, který se hromadí na žaluziích, je noční můra žen v domácnostech. Je velmi obtížné ho odstranit. Měli byste žaluzie čistit alespoň jednou týdně. Chcete-li čištění zjednodušit, použijte speciální štětec z mikrovlákna. Pokud ho doma nemáte, vezměte starou froté ponožku – povrch ponožky vám umožní snadno proniknout mezi žaluzie a rychle odstraní veškerý prach.

Pokud se vám nedaří prach odstranit, těsně před čištěním namočte froté ponožku do octového roztoku, vyždímejte ji a až poté otřete rolety. Po dokončení je nechte otevřené, aby jejich povrch vyschl. Pamatujte, že tento způsob čištění není vhodný pro závěsy vyrobené z papíru nebo jiných materiálů, které jsou citlivé na vlhkost.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Při čištění vám pomůže stará froté ponožka
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články