Jak umýt okna rychle a účinně
adbz.cz » Hobby » Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh

Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh

Mytí oken není oblíbenou činností a někdy nepřinese ani kýžený výsledek. Ale zvolíte-li správnou techniku mytí, anebo dokonce moderní technologie, budete s výsledkem spokojeni.

cisteni okna
Zdroj fotografie: Depositphotos

Potřebujete umýt okna a vůbec se vám do toho nechce? Navíc máte strach z výšek a žijete v desátém patře? Mytí oken vskutku není oblíbenou činností a někdy nepřinese ani takový výsledek, jaký bychom si přáli. Ale pokud zvolíte správnou techniku mytí, anebo dokonce vsadíte na moderní technologie od speciálních vysavačů po nanotechnologie, ušetříte si práci, zklamání i čas. A výsledek vás určitě potěší.

Správná mycí technika je základ úspěchu

Prvním krokem je pořádné navlhčení okenního skla. Vodu nechte působit, aby se ztvrdlé nečistoty mohly odmočit. Než se tak stane, otřete rámy, parapety a kličky. Nejlépe hadříkem z mikrovlákna, který po sobě na skle nezanechá chlupy. Pak utřete odmočené skleněné tabule. Na ně pak nastříkejte lešticí sprej na sklo. Použijte takový, který vytvoří pěnu, aby nestekl dolů, a který obsahuje alkohol, který zabrání šmouhám. Nakonec okna nejlépe papírovými ubrousky vyleštěte do sucha.

dokonale cisteni oken
Zdroj fotografie: Depositphotos

Dobří pomocníci – stěrka a vysavač na okna

Pokud se chcete vyhnout namáhavému leštění a také mýt okna ekologicky jen za použití vody bez chemie, pořiďte si stěrku nebo speciální vysavač na okna. Vyplatí se to především, máte-li v bytě velká okna a nebo hodně oken. Opět začněte namočením, aby se zaschlá špína rozmočila, a pak ji odstraňte stěrkou či vysavačem. Prostředek na sklo přidat můžete, ale není to nezbytné. Nakonec omyjte rámy oken. Stěrky a vysavače jsou vybavené dlouhou násadou, abyste nemuseli používat stupátko. A využít je můžete kromě oken i na velká zrcadla.

vycisteni oken
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak udržet čistá okna co nejdéle

Dlouhodobě čistá a naleštěná okna mohou vydržet déle než do prvního deště. Existují totiž speciální prostředky, které dokáží odpuzovat vodu. Lepší než alkoholové jsou ty, které obsahují tenzidy – látky, které zajistí rychlejší stékání kapek z okna. Kapky tak nestihnou zaschnout ani vytvořit po sobě šmouhu. Nejmodernější a nejúčinnější jsou prostředky s obsahem nanočástic, které na skle vytvoří neviditelnou souvislou vrstvičku, která opět zabrání kapkám ve vytváření stop a šmouh. Navíc se nanočástice na skle udrží až několik měsíců.

Zdroj: GoodHouseKeeping