Kečup a zubní pasta se při úklidu hodí. Poradí si i se rzí
adbz.cz » Hobby » Šetrný úklid za pár kaček: Co dokáže kečup, zubní pasta nebo obyčejná gumička

Šetrný úklid za pár kaček: Co dokáže kečup, zubní pasta nebo obyčejná gumička

Většinu běžných čisticích prostředků můžete jednoduše nahradit díky surovinám, jež najdete ve své kuchyni. Čištění s nimi je často účinnější a taky šetrnější pro vaši peněženku.

kecup uklid
Zdroj fotografie: Freepik

Úklid domácnosti je nevyhnutelnou povinností. Usnadnit si jej můžete i tím, že budete používat opravdu účinné čisticí prostředky a ke všemu ušetříte. Nemusíte totiž nutně kupovat speciální přípravky plné chemikálií. Většinu surovin potřebných k úklidu máte už dávno doma. Můžete tak chemické čisticí prostředky jednoduše nahradit. Tyto koupelnové triky jste možná doposud neznali. Zefektivněte úklid koupelny i její organizaci. Vyzkoušejte tyto triky doma a zbavte se vodního kamene i rezivějících částí.

Vyčistěte nerezové prvky

Abyste dokonale vyčistili nerezové prvky uvnitř koupelny, použijte k tomu zubní pastu. Stačí trochu zubní pasty nanést na houbičku a jednotlivé madla, baterie a nerezové doplňky takto očistit. Pomocí zubní pasty se zbavíte zaschlé špíny i vodního kamene

Správné ukládání ručníků

Přestože ručníky do skříně ukládáte poskládané, mohou díky svým velkým rozměrům i tak zabírat hodně místa. Nejlepší způsob, jak zmenšit výslednou velikost ručníku, je poskládat jej na 3x. Nejdříve celý ručník na jeho širší straně přeložte napůl, následně znovu napůl na kratší straně. Jakmile budete mít takto ručník složený, pomyslně jeho delší stranu rozdělte na tři třetiny. Jednu stranu směrem ke druhé v jedné třetině přeložte a vzniklý přehyb ještě jednou přeložte k druhému okraji. 

Snižte spotřebu dávkováním mýdla

Pokud pod pumpičku dávkovače tekutého mýdla namotáte gumičku, při zmáčknutí vymáčknete z lahvičky mnohem méně mýdla. Díky tomuto triku snížíte celkovou spotřebu mýdla. Touto jednoduchou vychytávkou ušetříte své peníze i životní prostředí.

jar mydlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak zabránit vzniku rzi

Nejlepší metoda proti vzniku rzi je použít obyčejný kečup. Stačí jednoduše nanést trochu kečupu na rezavějící části a nechat pár minut působit. Následně kečup smyjte a uvidíte, jak rychle rez zmizí. Pokud už se rez objevila a potřebujete se jí zbavit, naneste na ni vrstvu kečupu a nechte 30 minut působit. Pak už stačí jen setřít a je hotovo.

Udržte mýdlo v misce

Vlivem vlhkosti a častého používání se tuhé mýdlo v misce často drolí nebo z misky sjíždí. Abyste vyklouzávání mýdla z misky zabránili, stačí na misku jednoduše navléct gumičku. Ta dokáže mýdlo udržet na místě, aniž by neustále sklouzávalo do vody.