Věci, které rozhodně nepatří do koupelny a není dobré je tam nechávat, přesto se chyb dopouští většina domácností

Jednoduchý výčet věcí, které opravdu nepatří do koupelny, a proto bychom je v ní neměly skladovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když je koupelna velmi důležitou místností, kde dbáme nejen o svou hygienu a vzhled, ale mnohdy si zde dopřáváme i zasloužené pohodlí, existují určitá nepsaná pravidla, která bychom především kvůli bezpečnosti měli dodržovat. Mezi ně se řadí také specifické věci, které do koupelny rozhodně nepatří a není dobré je tam nechávat, a to hned z několika důvodů, upozorňuje Elizabeth Larkin. Které věci to tedy jsou a proč zrovna ty do koupelny nepatří?

Léky

Léky se jednoznačně řadí na první místo seznamu věcí, které není dobré uchovávat v koupelně. Mezi hlavní důvody, proč tomu tak je, patří například to, že léky by zpravidla měly být uskladněny na suchém místě s pokojovou teplotou nebo v chladu, což koupelna není. Nachází se zde totiž vysoká úroveň vlhkosti a také teploty mohou být mnohdy značně kolísající. U léků by tak mohlo docházet k jejich kažení nebo snižování účinnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kosmetika a make-up

Možná to je pro některé celkem nečekaná odpověď, ale ano, ani kosmetické a makeupové přípravky by se neměly uchovávat v koupelně. Mají totiž velmi podobné nároky na uskladnění jako léky a vyšší vlhkost spojená se změnou teplot napomáhá k jejich rychlému kažení. Výsledkem toho je nejen zničená kosmetika, ale také poškození pleti a vyšší riziko kožních problémů. Také kartáče a štětce na make-up je dobré mít na jiném místě, protože se na nich vlivem vlhka a tepla mohou tvořit nepříjemné bakterie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Elektronická zařízení

Existuje jen velmi málo elektronických zařízení, která jsou přímo odolná vůči vodě, a tím také vůči vlhkosti. Bohužel mezi ně s největší pravděpodobností nepatří například holicí strojky, fény, kulmy na vlasy, žehličky a mnoho dalších, které mnoho lidí rádo nechává ve své koupelně. Není to však zrovna nejlepší místo na jejich uskladnění, a dokonce se to z důvodu zkracování životnosti a rizika zkratu výrazně nedoporučuje. Opět je hlavním důvodem vlhkost a měnící se teploty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šperky

Další věcí, která do koupelny zrovna nepatří, jsou také šperky. Jejich krása totiž může v koupelnových podmínkách značně utrpět. Jedná se především o bižuterii, která má ve vlhku sklony k rychlému rezavění, stříbro, které ošklivě zešedne, zlato, které může ztratit svůj lesk, a také šperky obsahující kovové prvky, které jsou také terčem koroze.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ručníky a prádlo

Mnoho lidí má ve své koupelně skříňku, ve které má vždy po ruce dostatek ručníků a také dalších druhů prádla, které by se zde však opravdu skladovat neměly. Platí zde stejné pravidlo jako u výše zmíněných věcí, a to to, že vlhkost jim příliš nesvědčí. Ručníky totiž v takových podmínkách mohou snadno absorbovat jak onu vlhkost, tak řadu bakterií a mikroorganismů, které sice nejsou okem viditelné, ale mohou mít velmi negativní dopad na naši pokožku.

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články