Pokojové rostliny, jenž mají přírodní superschopnosti. Čistí okolní vzduch a filtrují z něj toxiny i bakterie

Některé rostliny se doma mít určitě vyplatí. Podívejte se, které to jsou, k čemu jsou vlastně dobrý a jak se o ně starat tak, aby vám vyzdobily byt nebo dům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snad téměř každý má doma pokojové rostliny.  Pro někoho je to koníček a odpočinek po práci, když se může věnovat svým kytičkám. Pro někoho jsou ale kytky „pokojovky“ neštěstím, ze kterých se dříve nebo později stane uschlá, žlutá a nicneříkající rostlina. Některé z těchto rostlin mohou být prospěšné a na pěstování nejsou vůbec složité. Podívejte se, které to jsou.

Orchidej není na pěstování vůbec náročná, spíše naopak

Jestliže patříte mezi ty, kteří obdivují tyto nádherné rostliny za okny sousedů, pak se vůbec nemusíte bát si domů nějakou pořídit. Jsou to ušlechtilé květiny, které se vyjímají jak z venku, tak zevnitř. Pěstování není náročné. V podstatě jim vyhovuje styl zalévání jednou za čas. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří zalévají jednou za měsíc, je to to pravé pro vás.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Aloe vera

Mezi nejrůznějšími druhy lze najít i prospěšné rostliny, jako je například Zelenec a Aglaonema.  Obě tyto pokojovky mají pozitivní vliv na vzduch okolo nás. Zelenec pohlcuje velké množství oxidu uhličitého z okolního prostředí a Aglaonema se pro změnu hodí do míst, kde se vyskytují kuřáci. Nevýhodou je, že může být nebezpečná pro domácí zvířata. Nehrozí sice závažná otrava, rostlina ale menší zdravotní obtíže způsobit může.

Bylinky do domácnosti jednoduše patří

V domácnosti by neměly chybět ani bylinky, které jsou na pěstování velmi jednoduché a zároveň dopřejí vašemu těla doslova očistec. Mezi takové patří i řeřicha, která má v sobě mnoho vitamínů a vyroste doslova z vaty. Mohou se požívat i klíčky, které zejména v zimě, doplní vše potřebné, co tělu může chybět. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Řeřicha

V neposlední řadě by se nemělo zapomínat ani na rostliny zázračné. Jednou takovou je zázvor. Někomu může přijít až odporný. Jeho schopnosti jsou ale nenahraditelné. V létě chutná jako zázvorová limonáda a v zimě zahřeje zázvorový čaj. Stejně dobré schopnosti má i Aloe Vera, která je nejlepší na popáleniny a to především v létě od sluníčka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články