Bohatě rozkvetlá terasa, balkón a parapety po celý rok. Jak je osázet, prozradila letitá pěstitelka

Milujete kvetoucí voňavé rostliny a chcete je pěstovat na svém balkoně? Nyní je ten správný čas s tím začít.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud žijete v bytě, a tím pádem nemáte velkou zahradu, na níž byste mohli pěstovat různé květiny, nesmutněte. Můžete s tím začít i na vašem balkoně, a tím z něj udělat ten nejkrásnější balkon, na který budete moct být pyšní. Podívejte se na několik základních tipů, jak s takovou květinovou zahradou začít.

Směr, na který je balkon natočen

Pokud je váš balkon orientovaný na jih nebo na západ, bude na něj svítit slunce, což je výborné téměř pro všechny rostliny. Pokud je balkon orientovaný na východ, bude mít pouze částečné denní světlo. V takovém případě už se musíte rozhodnout, jaké květiny budete pěstovat. Máte-li balkon orientovaný na sever, zasaďte květiny, jako jsou sněženky, konvalinky nebo hortenzie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kolik času můžete balkonu věnovat

To je velice zásadní faktor, který musíte mít na paměti předtím, než začnete vybírat rostliny. Pokud jste pracující člověk, který moc často doma nebývá, měli byste sáhnout po rostlinách s nízkou údržbou, například kvetoucí sukulenty. Pokud však pracujete doma, můžete vyzkoušet pěstovat i náročné rostliny, protože budete mít dostatek času se o ně postarat.

Vyberte správné rostliny

Pro začátek vyberte 2–3 letničky a stejné množství trvalek. Právě trvalky jsou první, které byste měli vyzkoušet. Zvažte také růže, ty jsou neustále oblíbené, i když jsou trošku náročnější na údržbu. Letničky se pěstují docela snadno, protože na rozdíl od trvalek žijí krátce a mají opravdu hodně květů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Myslete na sezónnost

Chcete-li mít na balkoně květinovou zahradu po celý rok, vyberte si rostliny, které rostou v různých obdobích roku. Nakupte letničky pro každé roční období a po skončení doby květu je odstraňte. Udržujte trvalky, které rostou po celý rok.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dejte pozor na barvy

Rozhodně nepoužívejte více než 4 různé barvy. Kdybyste jich použili víc, váš balkon by vypadal přeplácaně. Ale vy přece chcete, aby vaši zahradu každý obdivoval. Jestliže sáhnete po podobných odstínech, bude váš balkon vypadat elegantně a pohled na něj bude ještě krásnější.

Jaké květiny pěstujete na balkoně vy?

Zdroj: Balconygardenweb

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články