Tablety na zubní protézu uvolní ucpaný odtok a vyčistí celou koupelnu
adbz.cz » Hobby » Tablety na zubní protézu uvolní ucpaný odtok, vyčistí nádobí a i celou koupelnu se záchodem

Tablety na zubní protézu uvolní ucpaný odtok, vyčistí nádobí a i celou koupelnu se záchodem

Mytí koupelny může být hračka, pokud k tomu máte ty správné čisticí prostředky. Neutrácejte peníze za drahé chemikálie. Sáhněte raději po něčem, co můžete najít doma.

sprcha plisen odtok
Zdroj fotografie: Depositphotos

Aby zůstala koupelna krásně čistá, je potřeba ji pravidelně čistit a umývat. Kromě běžného prachu a nečistot jsou povrchy v koupelně vystavovány zbytkům šamponu a mýdla, vodnímu kameni a plísním. Abyste veškeré nečistoty snadno a efektivně odstranili, můžete při úklidu použít tablety na zubní protézy. Díky nim bude nejen vaše koupelna během chvilky dokonale čistá a zářivě lesklá. 

Jak využít tablety na zubní protézu

Ukázalo se, že tyto tablety mají vynikající dezinfekční a antibakteriální účinky. Využít je proto můžete nejen k čištění protéz, ale také při úklidu domácnosti. Hravě s nimi vyčistíte celou koupelnu, včetně jejich doplňků a využijete je i ve zbytku domácnosti. 

Uvolněte odtok vody

Abyste opět zprůchodnili odtok vody ve vaně nebo umyvadle, postačí vám k tomu tyto tři tablety. Ty rozdrťte a vhoďte do ucpaného odtoku. Následně do odtoku nalejte sklenici octa a několik minut nechte působit. Nakonec pusťte proud vody, který dokáže nečistoty uvnitř odpadu prorazit a uvolnit. 

pracka vana koupelna
Zdroj fotografie: iStock

Vyčistěte smaltové hrnce

Mimo koupelnu si tablety na zubní protézu poradí i se smaltový nádobím. Špinavé hrnce vložte do dřezu, napusťte teplou vodu a vhoďte do ní 2 – 3 tablety. Přibližně 12 minut nechte tablety působit. Nečistoty se z povrchu hrnců snadno uvolní a pomocí houbičky můžete nádobí důkladně umýt. 

Zbavte se usazeniny z kávy nebo čaje

Pokud váš oblíbený hrnek hyzdí usazenina kávy nebo čaje, napusťte hrnek teplou vodou a vhoďte do něj jednu tabletu. Nechte tabletu zcela rozpustit a po pár minutách hrnek umyjte. Použít tento postup můžete i při mytí konviček nebo termosek. 

Vyčistěte nádobí nebo předměty s úzkým hrdlem

Veškeré vázy, karafy nebo láhve s úzkým hrdlem bývají velmi těžko čistitelné. Tablety na zubní protézu jsou v tomto případě vynikajícím pomocníkem. Jednoduše napusťte nádobu vodou a jedno tabletu v ní rozpusťte. Po hodinu vodu vylejte a nádobu vypláchněte.

mleko dzban sklenice lahev
Zdroj fotografie: Depositphotos

Snadné mytí hřebenů a kartáčů

Do větší misky nalijte vodu a vložte do ni všechny kartáče a hřebeny. Vložte do vody 2 tablety na zubní protézy a hodinu nechte hřebeny i kartáče ve směsi odmočit. Nakonec odstraňte zbylé nečistoty a opláchněte pod proudem čisté vody. 

Účinné mytí vany a toalety

Pro snadné čištění extrémně špinavé vany do ní napusťte vodu a vložte 6 – 7 tablet. Minimálně hodinu nechte tablety na povrch vany působit a nakonec všechnu vodu vypusťte. Na konci stačí její povrch osprchovat proudem vody. 2 – 3 tablety také můžete vhodit do záchodové mísy. Nechte je rozpustit a po 30 minutách  záchod vydrhněte pomocí kartáče.