K usušení prádla v zimě používejte tyto triky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Bleskurychlé sušení prádla v bytě: Spodní prádlo a trička uschnou do 20 minut, povlečení za hodinu a půl

Bleskurychlé sušení prádla v bytě: Spodní prádlo a trička uschnou do 20 minut, povlečení za hodinu a půl

Možná se i vy v zimě trápíte tím, jak to udělat, aby prádlo uschlo rychleji. Pokud nechcete kupovat sušičku, vyzkoušejte si tyto triky, se kterými půjde sušení mnohem rychleji.

susak pradlo byt
Zdroj fotografie: Depositphotos

Protože prádlo během zimního období v prádelním koši nepočká a lidé potřebují prát i během zimy, musí mnoho lidí řešit otázku, jak následně mokré prádlo co nejrychleji usušit. V letním období trvá sušení oblečení jen několik hodin, případně 1 den. Během zimy to mohou být ale i 3 dny a poté je ještě potřeba dosušit doma u topení. Naštěstí existují triky, se kterými bude prádlo suché mnohem rychleji.

Speciální přístroje na sušení prádla

V současné době existuje mnoho přístrojů, díky kterým si lidé mohou usušit prádlo mnohem rychleji. Musí ale počítat s tím, že pořízení takového spotřebiče vyjde na několik tisíc a jeho provoz také. Aby lidé ušetřili finanční prostředky, snaží se neustále využívat jiné metody k tomu, aby prádlo usušili. V mnoha případech se jedná o trochu nepohodlné řešení, ale výsledky jsou stejné, jako když se používají spotřebiče.

Výskyt plísní v domácnosti

Jakmile dáte usušit mokré prádlo v domácnosti, protože je venku zrovna zima a mráz, může se u vás doma vyskytnout nepříjemný problém. Vysoká vlhkost v domácnosti vždy vede k tomu, že se tvoří plísně, jež stojí i za mnoha zdravotními potížemi. Pokud máte v bytě či domě zimu, a přesto musíte usušit prádlo, jelikož už nemáte čisté oblečení, použijte jeden malý přístroj.

Ventilátor, který usuší prádlo

Skvělou volbou, jak usušit prádlo mnohem rychleji, je použití malého přístroje, kterému se říká ventilátor. Dejte jej do místnosti, kde budete dávat prádlo na sušák, a pusťte jej na plný výkon. Jakmile pověsíte mokré prádlo, uschne i například těžší deka nebo povlečení za pár hodin a vy se nebudete muset trápit s tím, že budete chodit textil pravidelně kontrolovat, zda už uschnul.

vesak pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Eliminujte vlhkost v místnosti

Pokud zapnete ventilátor, zajistíte cirkulaci vzduchu po místnosti a je tak menší pravděpodobnost, že zde budete mít plísně. V případě, že ale ventilátor nemáte nebo jej nechcete zapínat, můžete ušetřit i jinak. Otevřete okna v pokoji, kde je umístěn sušák. Ještě lepší variantou je, když uděláte průvan, tak uschne prádlo rychleji. Musíte ale odejít do jiné místnosti, protože vám bude za chvíli zima.

Dávejte do pračky méně prádla

Téměř každý člověk dělá to, že si nahromadí špinavé prádlo a poté jej do pračky dává hodně. Tento přístup ale není příliš dobrý. Nejenom, že si tak ničíte pračku, jelikož je přetížená, ale také se stává, že prádlo je mokřejší a poté jej musíte sušit delší dobu. Mnohem lepší variantou je, když budete prát pravidelně a pouze takové množství, aby se prádlo hezky vypralo a nebylo tak mokré.