Nevyhazujte čajové sáčky, mají obrovskou sílu pro čištění i výživu
adbz.cz » Hobby » Čajové sáčky mají užitečné schopnosti. Vyčistí zažranou špínu, povzbudí rostliny a hlodavce zaženou na kilometry daleko

Čajové sáčky mají užitečné schopnosti. Vyčistí zažranou špínu, povzbudí rostliny a hlodavce zaženou na kilometry daleko

K údržbě domácnosti potřebujete spoustu prostředků, které jsou drahé. Naštěstí existují vychytávky, které vám mnoho činností zpříjemní. Jednou z nich jsou čajové sáčky.

cajovy sacek rostliny
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Je naprosto jasné, že je čaj nejlahodnějším mokem na světě a spousta lidí si bez nedokáže svůj život ani představit. Jenomže, co s čajovými sáčky, které se vyhazují zbytečně do koše. Odpověď je na místě. Čajové sáčky lze využít i při běžných úkonech v domácnosti. Fungují jako hnojivo pro květiny a patří do kompostu. Dokonce s nimi vyleštíte zašlé příbory a vyženete hlodavce z domu.

Podpořte růst rostlin a kvalitu kompostu

Starší generace vědí, že nepatří použité čajové sáčky do popelnice. Čaj totiž obsahuje látky, které podporují růst rostlin, jako jsou růže, kapradiny i listová zelenina. Jedná se tedy o klíčové organické hnojivo, proto můžete čajové sáčky vhodit i do kompostu. Rostlinám dopřejete dostatečný přísun živin a vlhkosti i v parných letních dnech.

Vyleštíte s nimi příbory i podlaha se bude svítit

Nejen v početnějších domácnostech se hospodyně potýkají se zašlými mastnými příbory. Pokud se už na ně nemůžete dívat, namočte je přes noc do horké vody a přihoďte si deset čajových sáčků. Ráno spatříte unikátní rozdíl. Čajové sáčky dokážou rozpustit mastnotu, proto s nimi potřete mastná skal oken a zrcadel. Poté skla setřete papírovou utěrkou. Stejně postupujte i při leštění dřevěného nábytku a podlahy. Poté vše důkladně vyleštěte.

stribrne pribory
Zdroj fotografie: Pixabay

Zbavte se zápachu z lednice a vyčistěte boty

Čajové sáčky nevyhazujte, protože s nimi efektivně vyčistíte skvrny a špínu starých kožených bot. Nejlepší na tom je, že budou botky jako nové a zbavíte je i nevábného zápachu. Použité čajové sáčky si poradí i s nepříjemným zápachem vycházejícím z lednice. Vezměte několik sáčku, vložte je do misky a umístěte do zadní části lednice. Takto se zbavíte odéru z potravin.

Konečně se rozloučíte s malými hlodavci

I v dnešní době se setkáváme v domácnosti s drobnými hlodavci, protože jsou vytrvalí a jen tak něco je z domu nevyžene. I v tomto případě vám pomohou použité čajové sáčky. Všude po domě umístěte mističky se sáčky a přidejte i pár kapek esenciálního oleje máty peprné. Drobní škůdci se z domu ihned vystěhují a budete mít od nich nadobro klid. Výsledkem budou voňavé interiéry.