Sklenička piva dokáže na zahradě zázraky. Zbaví otravných škůdců a rostliny budou obsypány gigantickými květy jako ještě nikdy

Ať už jste jeho milovníkem, či odpůrcem, nemůžete pivu upřít jeho oblíbenost. Není o něm až tak známé, že má i jiná využití. Například na zahradě jako hnojivo pro rostliny a trávník.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pivo je známý nápoj, ovšem věřte tomu či ne, je také účinným hnojivem pro vaši zahradu. Je praktické a funkční díky jeho organické výrobě za pomocí kvasinek, které jsou zde vždy přítomny. Nejlépe funguje domácí pivo, u kterého na dně každé lahve najdete malou vrstvu právě těchto kvasinek. Ovšem potenciál má i to kupované v supermarketech. Podstatou zde je to, že kyseliny a alkohol zlikviduje škůdce a cukry s kvasnicemi podpoří půdní bakterie.

Složky, které nesmí chybět v zahradních hnojivech

Hnojiva jsou nezbytnou součástí péče o vaši zahradu a tudíž nesmí chybět ve vybavení žádných zběhlých pěstitelů. Díky těmto prostředkům se nejen trávník a veškeré rostliny vyživí a řádně obohatí o všechny důležité živiny, ale také se zbaví nežádoucích škůdců. Ti jsou totiž častou příčinou našich problémů s nekvalitním trávníkem či malou úrodou. Hnojiva obvykle v různých poměrech obsahují tři hlavní složky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Těmi jsou dusík, fosfor a draslík. Mezi další velice důležité prvky pak patří také vápník, síra a hořčík. Vždy je nejlepší si sehnat hnojivo přímo určené pro řešení vašeho problému či pro výživu určitého typu rostlin. Ovšem nemusí být vždy nejlepší ta drahá kupovaná hnojiva. Lidé si našli již spoustu jiných prostředků, které fungují stejně tak dobře či dokonce i lépe. Takovou metodou je například použití piva.

Použijte pivo místo drahých hnojiv

Pivo může posloužit jak u venkovní zahrádky, tak u pokojových rostlin. Pokud budete aplikovat jeho směs s vodou jednou týdně na květiny, pak budou mít lesklé listy a zajistíte jim zdravý růst. Díky kvasinkám se do půdy tímto způsobem dostane potřebné množství draslíku a dusíku, které jsou nezbytné. Proto není opravdu třeba vylévat ani zvětralé pivo, zrovna to je totiž pro rostliny vůbec nejlepší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skvělé je si shromažďovat organický odpad a vytvořit si tak vlastní malý kompost. Ten potom můžete později použít jako hnojivo. Nebo postačí sbírat zbytky piva a vína. Jejich směs pak můžete aplikovat na místa trávníku, kde má horší kvalitu, pomalý růst či je tráva zažloutlá. Nejeden zahrádkář již na tuto metodu přišel a většina na ni již nedá dopustit. Teď nepřijde už ani kapka piva nazmar.

Vytvořte si vlastní pasti proti slimákům

Pivo však můžete na zahrádce využít nejen jako hnojivo, nýbrž také jako prostředek proti slimákům. S jeho pomocí totiž lze vytvořit účinnou past, díky které ráno nepřijdete na zahrádku, kde bude všechno okousané. Pastička je jednoduchá na výrobu a údržbu. Postačí vám nějaká nádoba, například PET lahev, a pivo samozřejmě. Začnete tím, že na postiženém místě, kam ji dáte, vykopete díru tak, aby se tam nádoba akorát vešla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Před umístěním lahve dovnitř jí odřízněte hrdlo. Pak už jí můžete vložit do otvoru, tak aby okraj přímo navazoval na půdu, a naplnit ji pivem. Teď už jen stačí počkat přes noc na to, až se tam nějací chytí. Jelikož milují vůni piva, tak se jím nechají přilákat a ráno byste v lahvi měli najít několik utopených škůdců. Vyčkejte zhruba týden a poté mrtvé slimáky vyhoďte a tekutinu vyměňte.

Zdroj: GardeningChannel

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články