Na statickou elektřinu u oblečení pomůže alobal | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Obyčejná kulička alobalu dokáže hotové zázraky: Stačí ji přidat do pračky a počkat na úžasné účinky, které nabízí

Obyčejná kulička alobalu dokáže hotové zázraky: Stačí ji přidat do pračky a počkat na úžasné účinky, které nabízí

Většina úklidových prací v domácnosti není extrémně náročná. Spíše je únavné, že jde o nikdy nekončící proces. Proto se hodí jakýkoli trik, který úmornou práci usnadní.

kulicka hlinikove folie
Zdroj fotografie: Depositphotos

Praní prádla nepatří k nejnáročnějším a k nejprotivnějším domácím pracím. V podstatě stačí dát oblečení do pračky, jež největší dřinu zastane, a pak ho pověsit, či přendat oděvy do sušičky. Horší je spíše žehlení a skládání vypraných věcí do komínků. Proto pravděpodobně oceníte malý trik, kterým si to můžete usnadnit. Obzvláště, pokud máte třeba malé děti a musíte prát, sušit, žehlit i skládat několikrát v týdnu.

Statická elektřina si ani neškrtne

Vhod vám přijde v podstatě jakákoliv pomoc. Rozhlédněte se po kuchyni, protože dobrého pomocníka tam jistě máte uloženého. Řeč je o obyčejném alobalu. Přestože to může znít zvláštně, činnosti spojené s péčí o vyprané prádlo vám skutečně usnadní. Zajistí totiž, že po vyprání nebude oblečení lepit a házet jiskry díky působení statické elektřiny.

Stačí alobal zmačkat do pevné koule velké zhruba jako tenisový nebo softballový míček a přidat ji k oblečení do sušičky. Provoz spotřebiče může být o trošku hlučnější, ale koule z hliníkové folie absorbuje statickou elektřinu. Nebudete pak mít elektrickým nábojem slepené jednotlivé kusy oblečení. Nemusíte se bát, že by alobal spotřebič nebo prádlo poškodil.

Hliníkové koule vydrží i půl roku

Jednoduchý trik si můžete sami vyzkoušet. Postup je banální – přendejte do sušičky mokré oblečení, a pak k němu přidejte tři alobalové koule, které jste si připravili. Nastavte na spotřebiči stejný program jako obvykle a zmáčkněte tlačítko start. Výsledek uvidíte hned, jakmile cyklus doběhne. Alobalové koule můžete použít i opakovaně. Pokud jste je opravdu pevně umačkali, vydrží i půl roku.

alobal koule
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud nepatříte mezi fanoušky babských rad, můžete na prádlo použít různé antistatické prostředky z obchodů. Alobalový trik však podstatně méně zatíží vaši peněženku. Alobal lze použít v domácnosti i na další překvapivé činnosti. Například s ním nabrousíte tupé nože, nůžky nebo struhadla, vyčistíte zašlé stříbrné příbory, či snadněji vyžehlíte prádlo.