Ve staré stodole se skrývalo luxusní sídlo usvědčeného podvodníka. „Ruina“ obsahovala bohatství v hodnotě několika milionů Kč

Zemědělská stodola skrývala luxusní dům s šesti ložnicemi. Dle nového plánu ji však asi nahradí luxusní dům o 5 ložnicích, protože přichází noví majitelé.

i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
i Zdroj fotografie: Derbyshire Police
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Rozsah tedy v zásadě zůstane, jen dostane novou podobu. Noví majitelé se totiž rozhodli skryté sídlo usvědčeného podvodníka zcela přeměnit. Budově se říkalo Shedley Manor a pan a paní Higginsovi se rozhodli tento dřevěný dům zbourat. Místo něj má na místě vzniknout usedlost s pěti ložnicemi a dvěma garážemi s místem pro 10 aut. Dům kdysi patřil zkrachovalému podnikateli Alanu Yeomansovi, jehož konec přišel v roce 2016.

Po zatčeném drogovém dealerovi

Tehdy byl tento podvodník poslán do vězení kvůli drogám a praní špinavých peněz. Po celé roky byl jeho luxusní příbytek „přestrojen“ za nenápadnou stodolu. V ní jste tehdy našli diskotéku, rozsáhlou knihovnu, a dokonce tajnou místnost. V ní měl Alan ukryty drogy za 40 000 liber (cca milion Kč). Dům byl také vybaven skrytou pěstírnou konopí a Alan byl podle všeho i sběratelem mnoha starožitností, jak potvrzují snímky.

iZdroj fotografie: Derbyshire Police

Radní se mají sejít, aby probrali plány pro novou budovu na Rodsley Lane, které se momentálně říká Carr Wood House. Úmysl přestavby ovšem nenadchl všechny radní ani další úředníky. Nová žádost bude dle některých „obrovským vylepšením“ stran již existující budovy. Ta byla oděna do zeleného zemědělského kovu, který měl ukrýt zcela odlišný interiér. Schválení použití pochází z roku 2007. Přesto jsou zde i hlasy proti.

Ani obytný dům, ani stodola

Radnice obdržela také tři veřejné reprezentace a podněty. Jeden z respondentů poznamenal, že z aktuálního stavu budovy „bolí oči“. Další obyvatelé vyjádřili svoje obavy ohledně velikosti a umístění navrhované nové stavby, stejně jako velikosti a rozsahu plánovaných garáží. Sarah Arbon v návaznosti na žádost podotkla: „Je jasné, že budova byla v jádru zemědělská a byla nešikovně adaptována pomocí oken a vlnitého plechu.“

„Není to ani zemědělská stavba, ani obytný dům, ale kombinace obojího, což vede k nesourodému vnějšímu vzhledu. Je tedy vedeno v patrnosti, že svému okolí nedělá dobrou službu a její nahrazení je v principu akceptovatelné. Nicméně navrhované úpravy zachovávají rozsah tohoto stavení a nová verze mu na rozsahu ještě přidává.“ Poznamenala také, že navrhovaný dům nezapadá do „farmy“, kterou noví majitelé navrhovali.

iZdroj fotografie: Derbyshire Police

Osud domu na vážkách

„Design vytváří zmatený a nesourodý vzhled, který selhává v respektu k charakteru, identitě a kontextu této části Yeaveley. Kromě toho rozšíření domu na sever a jih je tak výrazné, že bude dům vypadat nesourodě z otevřené krajiny na východ a usedlostí na západ.“ Závěr tak je, že navrhované parametry nového domu budou mimo kolorit okolní krajiny i zástavby. Plánovací komise se bude momentálně rozhodovat o schválení nebo zamítnutí žádosti.

Sídlo Shedley Manor bylo policií zajištěno v létě 2016 poté, co Alan Yeomans vyhlásil bankrot. Sám tvrdil, že žije v kůlně na kraji zahrady své matky a vlastní jen hodinky za 30 liber a nábytek za 300 liber. Pokračoval nicméně ve vedení tří společností. Detektivové záhy zjistili, že jeho kůlna je plná starožitností, šperků a také olejomaleb.

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Jakou nejhezčí kůlnu jste kdy kde viděli?

Zdroj: InYourArea
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 jednoduché triky, díky kterým usnete jako miminko: Od vlnového cvičení až po osvědčenou jógovou pozici pro uvolnění těla
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Štěně v podvyživeném stavu se jen o vlásek podařilo zachránit díky stížnostem na sociálních sítích
Události247.cz
Události247.cz
Až stovky tisíc korun skončí v kapsách podvodníků: Falešných zpěváků, kapitánů a lékařů v Česku přibývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Používat protilodní střely Ch-22 na pozemní cíle je zrůdnost, osádka bombardéru nikdy neví, co vlastně může trefit