Silikagel, drobné sáčky proti vlhkosti bot, umí víc, než je všeobecně známo. Preventivně ochrání i elektroniku, léky či psí pamlsky - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Silikagel, drobné sáčky proti vlhkosti bot, umí víc, než je všeobecně známo. Preventivně ochrání i elektroniku, léky či psí pamlsky

Silikagel, drobné sáčky proti vlhkosti bot, umí víc, než je všeobecně známo. Preventivně ochrání i elektroniku, léky či psí pamlsky

Sáčky s křemičitým gelem jsou nedílnou součástí téměř každého balíčku. Nejde zdaleka jen o vlhkost a zabránění kazivosti zboží. Inspirujte se!

silicagel
Zdroj fotografie: Depositphotos

Drobné sáčky s křemičitým gelem jsou důležitější, než si člověk může pomyslet. Vlhnutí je nežádoucí proces, který dokáže vytvořit podloží pro plísně a znehodnotit mnohé produkty, výrobky a suroviny. Ochrana v podobě silikagelu je chytrým řešením pro nespočet situací v domácnosti. Pevně uzavřený sáček umí divy a po několik let ochrání knihy, elektroniku i zásoby jídla.

Ochrana elektroniky

Telefon se s vodou těžce snáší. Stane-li se ale nehoda, přichází na scénu sáček se silikagelem. Stačí telefon vložit mezi kuličky na čtyřiadvacet hodin a nechat ho vysušit. Výsledek není zaručený, ale je to lepší varianta než zrnka rýže, která se často dostávají do portů pro sluchátka. Preventivní opatření představuje silikagel u fotoaparátů nebo kamer a sbírek videokazet. Na stinných místech v domě se často hromadí vlhko a to záznamovým materiálům a nosičům nesvědčí, postupem času je totiž vlhkost znehodnocuje.

pexels anthony 157543
Zdroj fotografie: Pexels

Prášky, vitamíny, kosmetika

Sáčky se silikagelem chodí i v balíčcích s prášky, tabletami, doplňky stravy, potravinami nebo kosmetikou. Důvod je stále stejný. Předchází se tak vznikající vlhkosti a s tím spojené kazivosti jednotlivých produktů. Vlhkost může tablety a léky rozložit a znehodnotit. Nasátá voda by mohla ovlivnit léčivé účinky. Troška silikagelu by proto neměla chybět ani v kosmetické taštičce nebo v domácí lékárničce.

Bezpečí pro zvířata

Granule pro psy, kočky a jiné domácí mazlíčky se často skladují v papírových pytlích nebo v plastových bednách s pevným víkem. Na tom není nic špatného, ale tvorbě vlhkosti to nezabrání. Navlhlé granule a pamlsky ztrácí svoji chuť, mohou se v nich tvořit plísně a mohou i rychleji žluknout. Znehodnocené krmivo může zvířatům způsobovat trávicí potíže a často vede k návštěvě veterináře a nemalým finančním výdajům. Opět stačí vložit pevně uzavřený sáček se silikagelem a vlhkost nedostane šanci.

pexels ihsan aditya 1056467
Zdroj fotografie: Pexels

Boj se zubem času

Vlivem vlhkosti, která se tvoří neustále všude kolem nás, některé věci jako nože, žiletky a zbraně reziví. Je to proces, který je možné jen těžko zastavit, ale s pomocí sáčku se silikagelem se dá alespoň zpomalit. Při včasném zásahu může zapůsobit ryze preventivně a zmiňované rezivění značně oddálit. Stačií všechno důkladně osušit a vložit do zásuvky s gelem.

Zdroj: Expert Home Tips