Video: Rozstřihnul starý květináč a během pár minut z něj vytvořil originální dekoraci

Využijte věci, které byste jinak vyhodili. Ze starého květináče můžete jednoduše vyrobit působivou dekoraci na zahradu nebo balkon.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se vám na zahradě povalují již nepotřebné květináče a vy nevíte, co s nimi, jednoduchou metodou z nich můžete vyrobit okouzlující doplněk pro vaši zahradu. Určitě by vám bylo líto je vyhodit, proto je zkuste ještě zužitkovat. Nepotřebujete nic víc než jen chuť do práce, onen nepotřebný květináč a pár běžných věcí.  

Pomůcky pro výrobu dekorativního květináče 

Pro výrobu originální dekorace na vaši zahradu si připravte:

  • starý květináč,
  • nůžky,
  • bodový děrovač,
  • tenký drát.

Během chvilky vytvoříte nádobu pro vaše sukulenty, kterou vám bude každá sousedka jen tiše závidět. Navíc zpracujete nepotřebné harampádí, které se už dlouho válelo zastrčené v altánu. Výroba dekorativního květináče je levná a zabere vám jen chvilku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do starého plastového květináče vyřízněte odshora dolů šikmý otvor. Podél něho propalte děrovačem díry a otvor propleťte drátem. Na dno květináče položte polystyren a trochu zeminy. K otvoru pak zasaďte vámi zvolené sukulenty. Postupně přisypávejte zeminu a sázejte rostliny. Nezapomeňte jim pomocí rozprašovače dodat potřebnou vláhu. Otvor pak bude vypadat celý prorostlý sukulenty. Na zeminu na vrchu květináče použijte vámi zvolenou dekoraci. Například kameny, různé skalničky nebo kůru.  

Metoda nulového odpadu 

Ke správnému umístění květin můžete využít například pinzetu, ale i cik cak propletený drát by vám měl k uchycení květin pomoci. K sázení využijte rostliny, které mají krátké kořeny a jejichž růst nevyžaduje příliš péče. Volte tak například různé druhy netřesků a jiných nenáročných skalniček. Jejich výhodou je také to, že nemají žádné velké nároky na teplotu a množství slunečního záření. Vyzdobený květináč pak můžete umístit téměř kamkoliv.  

Takto vyzdobený květináč bude chloubou vaší zahrady. Řiďte se metodou nulového odpadu a zužitkujte věci, které už patří do odpadkového koše. Budete tak mít radost nejen z dobře odvedené práce, ale také z využití nepotřebných věcí. Levně a jednoduše z nich vyrobíte něco tak krásného, jako je okrasný květináč pro sukulenty.  

Jaké vyrábíte dekorace na svou zahradu?

Zdroj: Feito a Mão
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články