Nevyhazujte ruličky od toaletního papíru. Šiknou se v domácnosti i na zahradě – tady je 5 alternativních využití

Ruličky od toaletního papíru byste neměli vyhazovat, protože je lze ještě opětovně použít. Zde je několik inspirací, jak je využít.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Možná o tom nevíte, ale doma máte spoustu produktů, které sice vypadají jako odpadky, ale lze je opětovně k něčemu využít. Jde například o kávovou sedlinu, alobal, čajové pytlíčky nebo plastové sáčky. Víte, co dalšího můžete znovu použít? Třeba takové ruličky od toaletního papíru mají různá další využití. Podívejte se sami.

1) Skvělé na zasazení semen

Pokud si doma chcete zasadit nějaké rostlinky, nemusíte hned kupovat drahé květináče. Jestli máte doma nějaké ruličky od toaletního papíru, není nic jednoduššího, než si květináče udělat z nich. Vytvořte ruličkám na jedné straně dno, naplňte je zeminou a přidejte vaše sazeničky nebo semínka. Jakmile bude čas k přesazení, můžete celou roličku namočenou ve vodě zasadit do zahrady či květináče.

2) Zábava pro kočičky

Jestliže máte doma kočku, tak pravděpodobně víte, že nezáleží na tom, jak drahý pelíšek jí koupíte. Stejně si raději ustele v kartonové krabici. Proto si s jistotou zamiluje i ruličky od toaletního papíru, se kterými si nadšeně vyhraje. Jen z toho možná budete mít doma trošku nepořádek.

3) Založte oheň

Jestli i vy neustále hledáte nějaký vhodný podpal, bude pro vás nejlepší schovávat do tašky ruličky od toaletního papíru, které poté můžete vkládat do krbu. Jakmile budete mít nachystané dřevo a noviny, jednu z těchto ruliček zapalte a za chvíli se vám doma rozline oheň a teplo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Úložiště na drobnosti

Máte ve vašem stole neustále poházené tužky, sponky a další drobnosti? V tom případě se vám také budou hodit ruličky od toaletního papíru. Pokud se vám nelíbí jejich barva, můžete je jednoduše pomalovat a ozdobit podle vašich představ. Poté už jen zarovnejte dno a můžete do každé ruličky vložit něco – pastelky, tužky, sponky, vlastně cokoliv.

5) Úložiště na dokumenty

Pokud byste si chtěli udělat pořádek ve vašich dokumentech, také vám mohou pomoci ruličky od toaletního papíru. Jednoduše si do každé ruličky srolujte nějaký dokument a nadepište si na ni datum či název. Také si takto můžete schovávat umělecká díla svých dítek.

Zdroj: SimpleMost

Jak používáte ruličky od toaletního papíru vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do restaurace se vloupal muž v kapuci, aby si odnesl tržbu. Majitel místo volání policie nabídl zloději práci
Události247.cz
Události247.cz
Šéf OSN: Vyhlídky na mír mizí, svět se řítí do velké války
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen