Silně znečištěná a připálená mikrovlnka už není problém. Stačí do ní umístit pár vlhčených ubrousků a sledovat, co se stane

Mikrovlnná trouba je užitečná věc. Pomůže vám rychle ohřát jídlo, rozmrazit maso, a dokonce uvařit něco vynikajícího. Její pravidelné čištění je však nepříjemnou nutností. Tento trik vám ale proces čištění značně usnadní.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé ve spěchu často zapomínají na čištění mikrovlnné trouby, takže se pak na jejích stěnách mastnota hromadí celé měsíce. Všechny procesy, které se v mikrovlnce dějí, zanechávají uvnitř přístroje silné pachy a nečistoty. Čištění mikrovlnné trouby pak vyžaduje mnohem více času a úsilí, ovšem tedy pouze v případě, že ještě neznáte tento trik! Kdo by to byl řekl, že pár ubrousků si zvládne poradit i se starým tukem. Je to velmi jednoduché a trvá to jen pár minut.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky jsou tak pevně zakomponovány do našeho života, že je máme vždy po ruce. Aktivně se používají na cestách pro dezinfekci rukou, na utírání věcí, a dokonce i při péči o děti. Pomocí vlhčených ubrousků však vyčistíme i velmi znečištěnou mikrovnku. Budete potřebovat pouze krabičku vlhčených obrousků, a to těch skutečně mokrých, protože čím více vlhké ubrousky jsou, tím lepší je výsledek. Vyberte 7–10 ubrousků a vložte je do mikrovlnné trouby. Čím je trouba špinavější, tím více ubrousků budete potřebovat.

iZdroj fotografie: Unsplash

Postup čištění

Zavřete dvířka a pusťte mikrovlnku na dvě minuty v klasickém režimu zahřívání. Po uplynutí stanoveného času se veškerá vlhkost z látky odpaří a usadí se na stěnách mikrovlnné trouby. Nasaďte si rukavice, abyste se horkými ubrousky neopařili. Vezměte si jeden kousek a přejeďte jím kontaminované oblasti. Zbytek použijte na důkladné vyčištění mikrovlnné trouby. Tuk z jejích stěn půjde odstranit rychle a snadno. Za pár minut bude vaše trouba čistá a její původní stav vám bude připomínat pouze hromada špinavých ubrousků.

Zdroj: Compact Appliance

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články