Solnička má skrytou funkci: Vystouplé tečky na jejím dně usnadňují plynulé solení

Spousta předmětů, které denně používáte, má ve skutečnosti více funkcí, než se na první pohled zdá. Pokud máte doma skleněnou solničku, zjistěte, jaké tajemství skrývá.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Solnička a pepřenka patří k základní výbavě každé domácnosti. Nabízejí nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak v případě potřeby dochutit servírovaný pokrm. V dnešní době je k dostání velké množství výrobků lišících se v materiálu, typu zpracování, tvaru i způsobu používání. Klasická skleněná solnička má však skrytou funkci, o které téměř nikdo nemá ani ponětí.

Běžné problémy při používání solničky

Snad každý se již v životě setkal se situací, kdy si chtěl dosolit pokrm, solničku nad talířem otočil do patřičné polohy a třepal s ní nahoru a dolů, aniž by se cokoliv dělo. Ucpané otvory bránící soli v průchodu dokáží pěkně znepříjemnit atmosféru při stolování. Ve skutečnosti však existuje jednodušší způsob, jak solničku správně používat a vyhnout se těmto nepříjemným situacím.

Jak dostat z citronu i poslední kapičku šťávy: Efektivní vychytávka, u které není třeba si špinit ruce ani používat sílu

Správný způsob používání solničky

Argentinský šéfkuchař se ve svém videu na sociálních sítích pochlubil s tímto geniálním trikem a sklidil velmi pozitivní ohlas. Celý trik spočívá v tom, že k solení využijete drážky, které se na spodní straně solničky nacházejí. Přestože se na první pohled jedná o výčnělky, které mají zabránit klouzání předmětu po povrchu, ve skutečnosti slouží právě k dochucení jídla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak jednoduše posolit pokrm

Jednoduchý způsob, jak klasickou skleněnou solničkou solit, je otočit ji nad talíř dnem vzhůru a pomocí nože nebo jiného příboru přejíždět po vystouplých drážkách na její spodní straně. Proces opakujte tak dlouho, dokud se ze solničky nevysype požadované množství soli. Tato metoda je mnohem rychlejší než zdlouhavé protřepávání.

Stejně jako vše, co se vypustí mezi veřejnost, i tento postup si získal své příznivce i odpůrce. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Pokud však chcete jídlo posolit více, je rozhodně jednodušší a rychlejší využít výčnělky na nádobě. Vyvinutý tlak navíc pomáhá protlačit sůl i skrz ucpané otvory. Dávejte si však dobrý pozor, abyste si jídlo omylem nepřisolili více, než jste původně chtěli. Mimo kuchyň vám může být sůl skvělým pomocníkem i při úklidu domácnosti.

@chefpacoalmeida

Yo a los 39 años 😬 #Comida #Sal #Salero #tip #cook

♬ sonido original – Chef Paco Almeida

Jakou solničku domá používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články