Po mravencích se za 24 hodin slehne zem. Stačí na ně nastražit skleničku s tekutým cukrem a boraxem

Mravenci jsou druhem hmyzu, kterého se lidé neštítí jako jiné havěti. Na pracující tvory je hezký pohled, ale nesmí to být doma v kuchyni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se mravenci vyskytnou v domácnosti, nastane chaos. Tuto obtíž byste neměli brát na lehkou váhu, protože jich můžete mít doma během mžiku tisíce. Nejdřív zjistěte, odkud se do vašeho domu dostávají, a na kterých místech se nejčastěji vyskytují. Poté budete mít jistotu, že se do připravených pastí rychleji chytnou a vy budete mít zase klid.

Zbavit se mravenců není nadlidský úkol

Mravenčí tlupy bloudící po domě jsou nepříjemné a dokážou udělat hodně paseky. Spousta lidí se za tento problém stydí a snaží se najít účinný způsob, jak se jich zbavit. Jste-li na pokraji sil a nechcete se spoléhat na pofidérní metody, vyzkoušejte fígl s boraxem. Tento prostředek je léty prověřený, cenově dostupný a koupíte jej v každém supermarketu i na internetu.

Jen borax, cukr a voda

Pro vytvoření pastiček na mravence si nachystejte jen sklenici teplé vody, půl šálku cukru a lžíci boraxu. Sami vidíte, že vás pasti na mravence finančně nezasáhnou a i jejich příprava je jednoduchá. Veškeré suroviny smíchejte v jedné misce, vezměte pár bavlněných tamponů či vatu a vytvořte kuličky. Vzniklé kuličky umístěte tam, kde se mravenci často vyskytují. Jednoznačně to budou zárubně dveří a oken. Sami uvidíte, jak tento způsob funguje.

Mravenci na melounu iZdroj fotografie: Pixabay

Ocet vás zachrání v každé situaci

Nemáte-li v lásce borax, vyzkoušejte klasický bílý ocet, který vám vytáhne trn z paty. Ocet je prostředek, díky němuž vyřešíte nespočet obtíží v domácnosti. Nalijte ho na kapesník či hadřík a potřete s ním zárubně dveří, oken a všechna místa, kudy se mravenci do domu dostávají. Jen pamatujte na to, že ocet rychle zvětrává, proto proces pravidelně opakujte.

Když se objeví mravenci v autě

V teplých dnech roku se mravenci usidlují nejen v bytech, ale také v autech. Není divu, když se na zemi v autě vyskytují zbytky jídla, po nichž mravenci lační. Klíčem ke spokojenosti je vysátí vozu a omytí oken vysokotlakým čističem. V supermarketu nebo na čerpací stanici si kupte pastičky s vonným povrchem. Automobil pravidelně kontrolujte a udržujte ho v čistotě.

A jak se zbavujete mravenců vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články