Skrytá funkce záchodové štětky: Po odšroubování rukojeti se do ní dá nalít čisticí prostředek

Záchodová štětka je běžným příslušenstvím toalety. O jedné funkci ale jen málokdo ví, a přitom ušetří práci a vyhubí bakterie.

i Zdroj fotografie: Wolfmann / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Toaleta je místo, které by snad jako skoro jediné z celého domu mělo neustále zářit čistotou. Vzhledem k vykonávaným činnostem se jedná o místnost, kde se bakterie cítí opravdu dobře a daří se jim tam. Já čistím toaletu alespoň obden a i tak mívám výčitky svědomí, zda je to dostatečné. Maximální hygiena je zde opravdu namístě a to se týká nejen záchodu samotného, ale i příslušenství, které k němu neodmyslitelně patří. Řeč je o záchodové štětce. Věděli jste o její skryté funkci, která vám usnadní život?

Dezinfekce na druhou

Podle webu HundredWorries by se záchodová štětka měla měnit alespoň jednou měsíčně. Co si ale budeme povídat, jen málokdo toto doporučení dodržuje. Problémem však je, že právě na ní ulpívá nejvíce nečistot a bakterií, které z toalety činí nehostinné místo. Druhým takovým místem je pak držák na toaletní papír, který při úklidu jen málo jedinců vyčistí, a i zde je rojiště bakterií, které rozhodně není žádoucí. Více jsme o tom na adbz psali dříve.

Mnohé záchodové štětky jsou nicméně propracovanější, než se na první pohled může zdát. Věděli jste, že je často možné odšroubovat rukojeť? Není to chyba výroby, naopak se jedná o vychytávku, která vám usnadní práci i boj s bakteriemi. Můžete sem totiž nalít čisticí prostředek, který se bude postupně uvolňovat při každém čištění mísy. A dojde tak k její dezinfekci a zároveň dekontaminaci štětky samotné.

S chemií i bez ní

Další možností, jak si zajistit maximálně čistou WC štětku, je použití speciálního dezinfekčního spreje na držák, uvádí web ProŽeny. Ten zajistí dokonalé vyčištění všech štětin po každém použití. „Tenhle sprej je super věc, když mi ale dojde, jednoduše do držáku naliji trochu čisticího prostředku na toalety,“ napsala nám naše čtenářka paní Romana Š. ze Znojma.

Sůl v hmoždíři iZdroj fotografie: Piqsels
Toaletu lze vyčistit i bez chemie, použít můžete například sůl a jedlou sodu.

Dostatečnou péči si zaslouží i mísa samotná. K jejímu čištění můžete použít speciální přípravky, které koupíte v drogerii i běžném supermarketu, případně na to lze jít i bez chemie. Bohatě si vystačíte s jedlou sodou a solí, jak jsme na adbz radili již dříve. Jedná se o velmi levný způsob, který je zároveň šetrný a 100% účinný.

Jak často měníte WC štětku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články