K důkladnému vyčištění záchodu není třeba kupovat drahou chemii. Stačí použít levnou kombinaci soli a jedlé sody

Záchodovou mísu vám pomůže vyčistit sůl a jedlá soda. Obě ingredience stačí smíchat a následně je nechat několik minut působit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kompletně vyčistit záchodovou mísu může být velmi náročné. S usazeným vodním kamenem a dalšími nečistotami si totiž často nedokáže poradit ani ten nejdražší komerční výrobek, a tak špína zůstává přítomna i nadále. V takovém případě se vyplatí sáhnout po správném domácím prostředku z účinných ingrediencí, jako je podle serveru DomekioGrodek jedlá soda a obyčejná sůl. Kombinace těchto výrobků dokáže udělat skutečné zázraky. 

Usazování vodního kamene můžete zastavit 

Ještě než se vrhnete do čištění záchodu, měli byste se zaměřit na prevenci usazování vodního kamene. Ten totiž nejčastěji vzniká v důsledku zanedbání péče o toaletní mísu, přičemž postupem času stále více tvrdne. Jakmile se ho poté nahromadí příliš velké množství, může být velmi náročné jej odstranit. Se sedimentem si navíc neporadí ani ten nejsilnější komerční přípravek, a proto se vyplatí zaměřit se na použití správných domácích ingrediencí.  

Velmi dobře se osvědčila především kombinace jedlé sody a obyčejné soli, což jsou dvě užitečné ingredience s velmi silným detoxikačním účinkem. Jakmile se proto dostanou do kontaktu s vodou v zanesené záchodové míse, okamžitě podle serveru Scmp začnou částice vodního kamene rozpouštět a vrátí mu lesk. Kromě toho si také hravě poradí s nahromaděnými bakteriemi, které do jedné zabijí, a odstraní tak případný zápach. 

Jedlá soda s limetkou iZdroj fotografie: Pixabay
Jedlá soda v kombinaci s obyčejnou solí odstraní vodní kámen

Kombinace jedlé sody a obyčejné soli 

Metoda je přitom velmi jednoduchá a zabere vám pouze chvíli času. Stačí smíchat půl hrnku soli a půl hrnku jedlé sody (můžete přidat i trochu kávové sedliny), směs následně vysypat do toaletní mísy a nechat ji přes noc působit. Ráno poté účinnou kombinaci domácích ingrediencí spláchněte a uvidíte, jak je záchod opět čistý a voňavý. Na webu adbz jsme také psali, jak si dokáže jedlá soda poradit s mastnotou na dlaždicích za sporákem. 

Jak se kombinace jedlé sody a soli osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články