Týdně na nákupu ušetřím i 500 Kč. Nešidím se, ale držím se základní taktiky

Pokud chcete jíst zdravě, nemusíte za to utrácet nesmyslně velké částky. Někdy to chce jen rozumně uvažovat a uvidíte, že to půjde i levněji.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdravá strava je opravdu velmi důležitá, bohužel kvůli vysoké inflaci a rostoucím cenám je nákup například ovoce nebo zeleniny pro některé lidi stále obtížnější. Ale pokud se chcete nadále stravovat zdravě, můžete být klidní, protože existuje několik tipů, díky kterým dokonce i ušetříte (při velkých rodinných nákupech klidně 500 Kč týdně). Jen stačí při nákupech trošku přemýšlet.

Pište nákupní seznam

Mnoho lidí jde zkrátka do obchodu a vezme to, co zrovna vidí, bez nějakého plánu. To je však opravdu nerozumné. Je velmi důležité napsat si seznam, protože poté jdete jen podle něj a nemáte tendenci kupovat nic jiného. Takže si před nákupem vždy udělejte chvíli a seznam si napište, uvidíte, že vám to pomůže.

Kupujte konzervy a mražené potraviny

Možná si myslíte, že konzervovaná nebo mražená zelenina není tak dobrá jako ta čerstvá. Ale to je velký omyl. Tyto produkty jsou často levnější a také déle vydrží v mrazáku. Můžete je připravit třeba do polévky nebo použít na přípravu smoothie, ale když je rozehřejete v mikrovlnce, můžete z nich udělat i skvělou přílohu.

Celozrnné výrobky

Pokud najdete v akci nějaké celozrnné pečivo, kupte ho. Je to totiž mnohem lepší a také zdravější než pečivo bílé. A můžete si ho dát zamrazit, což je další pozitivum. Celozrnná rýže a těstoviny, stejně jako kuskus, jsou většinou tím levnějším, co v obchodě seženete. Ale zkuste vyzkoušet například jáhly nebo pohanku, tyto produkty jsou zdravější a chuťově lepší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Věnujte pozornost cenám

Pokud se rozhodujete mezi menším a větším balením, zkuste si přepočítat třeba cenu za kilogram. Většinou to totiž dopadne tak, že větší balení vyjde lépe než malé. Na toto je třeba dávat si pozor, protože potom můžete ve výsledku nakoupit dráž, než kdybyste vzali rovnou větší balení.

Něco si můžete vypěstovat

K pěstování vlastního ovoce a zeleniny opravdu nepotřebujete velkou zahradu. Některá zelenina vám totiž vyroste i z květináče, tak proč to nevyzkoušet. Nebo aspoň bylinky, zkrátka si něco zkuste vypěstovat doma a uvidíte, že tím ušetříte nemálo peněz. Jen to tedy bude chtít trošku péče. Ale kdo ví, třeba vás to začne bavit.

Jaké máte další tipy na šetření?

Zdroj: Cnbc
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články