Posilovač pracích prostředků pro kutily aneb Geniální způsob, jak odstranit odolné skvrny a ještě ušetřit nějakou tu kačku

Skvrny na oblečení nemusí zůstávat dlouho, když se naučíte triky, které pomohou s jejich odstraněním. Díky nim budete mít krásně čisté prádlo bez nevzhledných fleků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud pravidelně perete a občas se vám stane, že i po vyprání na oblečení zůstávají skvrny nebo jiné fleky, možná by se vám hodilo znát pár triků, které zesílí účinek pracího prostředku. Většina lidí totiž ihned koupí nový prací prostředek, jenž je mnohdy dražší, ale přitom také nebude účinkovat na skvrny. Vyzkoušejte tedy místo toho několik triků, které zesílí prací prostředek.

Vyčistěte svou pračku

V případě, že vyndáváte z pračky po vyprání prádlo, které je špinavé a není ani příliš voňavé, možná byste se měli podívat na to, kdy jste naposledy čistili pračku. Nemusíte nutně shánět v obchodě speciální prostředky na vyčištění pračky, protože si vystačíte i s tím, co máte doma. Nalijte klidně 1 celou lahev octu do pračky a pusťte ji naprázdno na nejvyšší teplotu. Jakmile doběhne tento prací program, podívejte se ještě za šuplík, do něhož dáváte přípravky na praní prádla.

Nalijte si do nějaké nádoby horkou vodu a z pračky vyndejte zásobník na prací prostředek. Dejte jej do horké vody a nechte odmočit. Jakmile voda trochu vychladne, použijte houbičku na nádobí a otřete jej. Čištění tohoto kousku není nijak náročné, ale je nutné jej čas od času udělat. Nakonec se nezapomeňte podívat také na těsnění u pračky, které je nutné utřít houbičkou na nádobí a klidně na ni nalijte trochu octu.

Vyrobte si vlastní posilovač na praní prádla

Abyste posílili prací prostředek a měli jistotu, že z vaší pračky si vyndáte vždy čisté prádlo, můžete si doma vyrobit přípravek, který zesílí účinek při praní. Smíchejte si 60 ml peroxidu vodíku a 2 lžíce prášku do pečiva. Na prádlo poté do pračky přidejte klasický prací prostředek a pračku pusťte na klasický program. Zesilovač pracího prášku používejte spíše na bílé a světlé prádlo, jelikož peroxid má mírný bělicí účinek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hodně znečištěné prádlo

Občas se může stát, že máte v prádle i hodně znečištěné oblečení, které potřebuje více péče. To je lepší před praním namočit do vody a nechat ho tak alespoň 20 minut. Do vody s prádlem přidejte trochu pracího prášku a zesilovač praní. Díky tomu lépe pustí i velké skvrny, kterých byste se jinak nezbavili. Jestliže je prádlo hodně znečištěné, nechte jej odmočit i přes noc.

Bělicí prostředek na prádlo

Bílé nebo jinak světlé prádlo může časem zešednout nebo zežloutnout. Pokud se potýkáte s tímto problémem a rádi byste jej rychle vyřešili, zkuste si doma vyrobit bělidlo, které bude účinně fungovat na jakékoliv prádlo, jež chcete mít světlejší. Nejedná se o nic složitého a nebudete potřebovat ani mnoho dalších surovin. Smíchejte si 2 lžíce jedlé sody se 180 ml peroxidu vodíku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sůl podpoří účinek při praní

Sůl má v domácnosti mnoho lidí, ale jen velice malá část jej používá při praní prádla. Pokud máte doma přebytek soli nebo byste rádi využili její skvělé účinky na praní prádla, můžete jí jednoduše přidat 2 lžíce do přihrádky na prací prášek. Klasická sůl pomůže při praní s odstraněním skvrn z oblečení a zároveň změkčí prádlo, což se hodí například při praní ručníků nebo jiných kousků, které chcete mít krásně měkké.

Jaké triky používáte na skvrny na oblečení vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články