Několik způsobů, jak správně naplnit myčku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Myčku plní špatně kdekdo. Nesmí do ní dřevěné vařečky ani plastové nádobí. Vyvarujte se dalším hloupým chybám

Myčku plní špatně kdekdo. Nesmí do ní dřevěné vařečky ani plastové nádobí. Vyvarujte se dalším hloupým chybám

Když si člověk pořídí myčku, mnohdy si myslí, že už nikdy nebude muset umývat nádobí. Jenže bohužel to tak není, je třeba se o myčku pořádně starat.

mycka nadobi 1
Zdroj fotografie: Getty Images

Existuje velké množství složitějších domácích prací, jako je třeba krmení čistokrevného a šlechtěného psa přesně tak, jak potřebuje. Ale taky jsou tu domácí práce jednoduché a mezi ně patří například právě plnění myčky. To si asi myslí každý, kdo má myčku doma. Jenže jak se ukázalo, většina lidí se ve skutečnosti o myčku stará špatně. Zde je pár způsobů, jak myčku správně naplnit.

Zanedbáváte základy

Když se jedná o mytí nádobí, všichni znají základy. Před vložením do myčky je třeba zašpiněné nádobí opláchnout a ujistit se, že do ní dáte dostatečné množství čisticího prostředku. A pamatujte na to, že méně je někdy více. Jedním z největších problémů je dle odborníků špatný směr talířů při mytí. V ideálním případě by měl každý talíř směřovat do středu myčky, protože tímto způsobem se lépe umyje.

plneni mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nádobí logicky nemůžete umýt ve špinavé myčce. Vzpomenete si, kdy jste naposledy čistili vaši myčku? Je třeba se ujistit, že ve spotřebiči nezůstaly zbytky jídla. Vyhledejte filtr ve spodní části myčky a vyčistěte ho. Někdy je právě čištění myčky důležitější než samotné mytí nádobí.

Použijte rozum

Existuje řada pravidel, která zaručí, že vaše nádobí bude perfektně čisté. Měli byste střídat místa, do nichž dáváte určité druhy nádobí. Například do přihrádky pro lžíce nemusíte dávat jen lžíce, když tam čas od času dáte jiné nádobí, nebude se nic usazovat. Velké stříbrné nádobí by rozhodně nemělo být položeno vedle dalšího stříbra.

tableta v mycce
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na dno nikdy nedávejte plast

Věděli jste, že ve skutečnosti byste nikdy neměli na dno myčky dávat plast? Spodní část je totiž tou nejteplejší oblastí. Takže když tam položíte plast, dosáhnete tak maximálně jeho pokřivení. Místo toho tam spíš dejte předměty, které potřebují to největší vyčištění. Každá myčka funguje na stejném principu, což znamená, že voda z ní stříká zespoda nahoru.

Nedávejte do myčky dřevěné předměty

Když máte myčku, asi vás láká dávat tam veškeré nádobí. Ale rozhodně do ní nedávejte dřevěná prkénka, vařečky a další dřevěné předměty. Místo toho je raději umyjte klasicky ve dřezu a nechte je usušit na sluníčku. Sice to bude znamenat trošku více práce, ale vaše myčka vám poděkuje.

zena vyndava mycku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nepoužívejte levné prací prostředky

Samozřejmě že levnější prostředky někdy bývají stejně dobré, jako ty dražší. Ale u prostředků do myčky to neplatí. Většina odborníků souhlasí s tím, že ty nejlepší čističe jsou právě ty nejdražší. Pokud tedy používáte něco, co není nejkvalitnější, raději to vyhoďte a do kvalitnějších přípravků zainvestujte.

Máte doma myčku, nebo umýváte nádobí ručně?

Zdroj: Thespruce