Vložte do myčky kuličku z alobalu a nebudete se stačit divit. Příbory se budou jen lesknout, a to bez leštění

Leštění příborů z myčky je ve valné většině domácností rutina. To se však může změnit s pomocí tak banální věci, kterou máte určitě doma.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myčka je nepostradatelným pomocníkem v nejedné domácnosti. Mytí nádobí totiž patří k těm nejméně oblíbeným činnostem mnoha lidí. Ač tento spotřebič tuto činnost značně ulehčuje, často se nevyhnete nedokonalostem, které se na nádobí při mytí v něm ukážou. Na Tik Toku se objevil trik, který vám s jednou z těchto chybiček pomůže dokonale zamávat.

Postačí vám k tomu alobalová kulička

Pravděpodobně to zní trochu bláznivě, ale je tomu opravdu tak. Kulička vyrobená z alobalu vám naprosto stačí k tomu, abyste se už nikdy nemuseli starat o to, aby byly vaše příbory doopravdy čisté. Prostředky, které se běžně používají do myčky, se totiž mnohdy neblaze podepíšou na povrchu kovového nádobí. Na něm obvykle právě kvůli nim po vytažení zůstávají šmouhy, jež je třeba doleštit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když však dáte před spuštěním myčky k příborům alobalovou kuličku, hliník v ní zapříčiní to, že se na nich nevytvoří z mycího prostředku žádné nedokonalosti. Jakmile je proces čištění u konce, stačí myčku trochu pootevřít a nechat čas pracovat pro vás. Z nádobí totiž steče většina vody, a vy si tak ušetříte valnou část utírání nádobí a s příbory si hlavu už vůbec dělat nemusíte.

Tato vychytávka je velmi populární

Budou zářit přesně jako v den, kdy jste je koupili, a vám nezbude nic jiného než je uklidit na místo, kam patří. Tato vychytávka je oblíbená zejména proto, že je tak jednoduchá. Najdete jen málo lidí, kteří by z alobalu nezvládli udělat kuličku a tu následně vložit do myčky. Celé jeho balení vás navíc v obchodě vyjde na pár korun a vydrží vám hned několik měsíců. Není proto moc důvodů, proč tento trik alespoň nevyzkoušet.

Jaké triky pro mytí nádobí v myčce znáte vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články