Čištění pánví a hrnců vám usnadní tento trik | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Připálené nečistoty zmizí skoro samy za 10 minut. Lidová receptura, na kterou potřebujete jen hořčičná semínka a sodu

Připálené nečistoty zmizí skoro samy za 10 minut. Lidová receptura, na kterou potřebujete jen hořčičná semínka a sodu

Díky tomuto receptu na domácí přírodní čistič mastnoty a připálenin ušetříte čas strávený drhnutím zašlého nádobí.

jedla soda pripaleny hrnec
Zdroj fotografie: iStock

Trávíte zbytečně dlouhou dobu tím, že odstraňujete nečistoty z připálených hrnců a pánví, no i přesto s výsledkem nejste nikdy úplně spokojeni? S použitím tohoto jednoduchého triku se vaše hrnce a pánve budou jen lesknout a čištění vám zabere zlomek času, co dříve. S tímto jednoduchým receptem si vyrobíte účinný čistič na přírodní bázi, který zbaví vaše oblíbené nádobí i léty nahromaděné mastné špíny.

Jednoduchá lidová receptura

Připravte si jednotlivé ingredience a můžete začít s přípravou tohoto čistícího zázraku. Přísady vás budou stát jen pár korun, ale účinek vás zaručeně ohromí. Vše, co budete potřebovat je:

  • 100 g sody bikarbony
  • 100 g mletých hořčičných semínek
  • 5 l vody

Jak postupovat při čištění

Naplňte nádobu 5 litry vody. Ta by měla být dostatečně velká, aby se do ní vešla pánev, nebo hrnec, které se chystáte vyčistit. Přiveďte vodu k varu. Do vody přidejte výše uvedené množství sody bikarbony a rozemletých hořčičných semínek. Dobře promíchejte a nechte dále ještě chvíli vařit. Pak do horkého roztoku ponořte nádobu, kterou chcete vyčistit, a nechte ji v ní odležet alespoň 10-15 minut.

Připálená špína na hrnci
Zdroj fotografie: Depositphotos

Má-li hrnec nebo pánev plastovou rukojeť, neponořujte ji, aby se rukojeť pod vlivem tepla nezdeformovala. Připravte si silnou hrubou rukavici, která je dobře odolná vůči teplu a s její pomocí vyjměte pánev nebo hrnec z tekutiny na čištění a počkejte, až vychladne, poté jej zlehka přetřete houbou. Zmizí z něj všechny nečistoty, i ty, které tam byli připečené už celá léta.

V čem tkví tajemství směsi

Je známo, že jedlá soda dokáže snadno odstranit mastné nečistoty z různých povrchů. Když pak vytvoří kombinaci s mletými hořčičnými semínky, které mají také výborný odmašťovací účinek a navíc působí lehce abrazivně, protože se ve směsi nerozpustí, dohromady vytvoří pár se silným čistícím a odmašťujícím účinkem.

Jak provádíte čištění zažrané špíny na vašich hrncích a pánvích?

Zdroj: TheSpruce