Rostliny, které svým půvabem ozdobí každou zahradu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 4 nesmrtelné rostliny pro líné zahrádkáře. Zkušení si je nechávají pro sebe, jsou krásné, ale vydrží naprosto šílené podmínky

4 nesmrtelné rostliny pro líné zahrádkáře. Zkušení si je nechávají pro sebe, jsou krásné, ale vydrží naprosto šílené podmínky

Neznáme žádného člověka, který by nechtěl každoročně svou zahradu rozkvetlou, zelenou a barevnou. Pokud tomu tak je, sáhněte po správných rostlinách.

hledik
Zdroj fotografie: Depositphotos

Někdy se s vervou vrhnete do pěstování rostlin, ale někdy se stane, že rostliny vůbec nevykvetou nebo odkvetou velmi rychle. Což vede ke značné frustraci a myšlenkám, zda jste neudělali něco špatně. Najděte jednoduché řešení, které tkví ve správně zvolených rostlinách. Některé z nich je celkem náročné zahubit. Rostou i v suchu a nepotřebují velkou péči. 

Krásné a barevné muškáty

Muškáty jsou v létě snad na každém parapetu, balkonech i zahradách. Máte je také? Zahrádkáři je milují, protože jsou na údržbu velmi jednoduché. Dokonce z nich nemusíte dělat jednoletky, ale na konci sezony je můžete uskladnit do sklepa. V horkém počasí, a především v truhlíku potřebují vlhkou půdu, nesmí úplně proschnout. Dokáží ale přežít i v chladném počasí. 

ruzove muskaty
Zdroj fotografie: Depositphotos

Begonie jako druhá nenáročná rostlina

Begonie se nejen lehce pěstují, ale dokonce jich existuje velká spousta druhů. Lze říci, že jich najdeme více než 5 000 druhů. Oproti muškátům nesnesou mráz, proto je lepší je pěstovat v truhlících, které na zimu přenesete do garáže či domu. Jednoduše do místnosti, kde je chladněji, ale je tam světlo. Ale pokud je dáte například na podzim do domu, můžete se z jejich květů těšit do zimy. V zahradě uděláte nejlépe, když je umístíte na slunce nebo do polostínu. Zalévejte je pravidelně, ale nenechávejte zeminu přemokřenou. 

begonie jedovata
Zdroj fotografie: Pixabay

Levandule s úžasnou vůní a schopností

Tato rostlina nejen, že dokonale voní, ale je také zdravá a velmi chutná. Lze ji nasušit na čaj, použít ji jako koření a vyrobit z ní levandulový olej. Využijete ji samozřejmě i jinde, například ve skříni či ve spíži. Odláká šatní, ale i potravinové moly. Na zahradě je skvělým doplňkem, který dokáže rozvonět celou zahradu. Odpudí komáry a zajistí estetickou nádheru. 

levandule
Zdroj fotografie: Pixabay

Některé druhy se rozrůstají natolik, že mohou být využívané jako živé ploty. A jakmile jsou před odkvětem, nastříhejte si je, svažte je do svazku a usušte je. Dejte si je do pytlíků nebo jako čaj. Levandule má silné léčivé vlastnosti, které jsou velmi široké. Od dermatitidy až po alergie. Také uklidňuje a podporuje kvalitní spánek. Levanduli zalévejte s rozumem. Nemá ráda přemokřenou půdu, raději ocení sucho. 

Hledík větší – barevně vyhlížející nádhera

Hledík patří k nejkrásnějším rostlinám vůbec. Jedná se o velmi půvabné květiny, které od dob babiček neztratily na svém šarmu. Možná si je i vy pamatujete na zahradě u babičky a dědečka. Existuje velké množství barev, a když se vysází vedle sebe různé barvy, jedná se o okouzlující podívanou. Navíc jsou velmi jednoduché na pěstování.

hledik rostliny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hledík, nebo také snapdragons milují světlá místa, ale ne přímé slunce. Rostlina by nemusela kvést. Nejlepším řešením tedy bude polostín a pravidelné zalévání. Jakmile udeří první mrazy, odkvetou a odumřou. Ale nebojte se, mezi jednu dokonalou vlastnost hledíku patří i to, že jej nemusíte každý rok opětovně vysazovat. Dokáží totiž samovolně vysemenit. A jako poslední bychom vám rádi prozradili, že hledík může na okně či na balkoně pěstovat i alergik. Nedráždí sliznice, protože svůj pyl mají skrytý hluboko v květu.

Zdroj: Simplemost