Čtyři základní a přitom fatální chyby při praní džín, kterých se dopouští až osmdesát procent žen - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Čtyři základní a přitom fatální chyby při praní džín, kterých se dopouští až osmdesát procent žen

Čtyři základní a přitom fatální chyby při praní džín, kterých se dopouští až osmdesát procent žen

Džíny jsou nejvíce oblíbené kalhoty, protože jsou příjemné a dobře drží tvar. Občas je ale potřeba je vyprat, jděte na to správně.

prani dzin
Zdroj fotografie: Depositphotos

Džíny, riflové kalhoty nebo také jeansy jsou dnes snad nejrozšířenějším typem kalhot. Jsou pěkné, pohodlné a tvarují postavu.  

Pokud chcete, aby to tak vydrželo, musíte brát v potaz tyto 4 body 

  1. Jakým způsobem džíny perete? Obrátíte je na ruby? To je totiž první krok. Druhý je v ruce kalhoty pořádně promnout, stlačit. 
  1. Posbíráte všechny kalhoty v domě a dáte je prát? Velká chyba. Perte je odděleně a s jiným oblečením. Pokud by se v bubnu pračky točily více než jedny kalhoty, mohly by se o sebe vzájemně třít, a tím se poškozovat.  
laundry 413688 1280
Zdroj fotografie: Pixabay
  1. Perte raději v gelu než v prášku. Nekvalitní prášek totiž poškozuje látku a zanáší ji. Konkrétně již za 7 vyprání budou vaše džíny zašlé. To odpovídá cca 7 týdnům. 
  1. Možná vaše džíny perete na špatný program. Tím, že je perete s ostatním prádlem, volíte bavlnu. Jenže jde o denim, který se má prát na volbu „ruční praní”. 

Máte na svých riflích skvrnu? Vezměte do ruky žlučové mýdlo a nejprve jím místo důkladně vydrhněte a až poté je dejte vyprat.  

Zdroj: Brigthside