Orchidej zaplaví domácnost květy. Rýže je pro ni hotová spása

Aby vám vaše orchideje kvetly, je potřeba splnit každou potřebu těchto rozmarných krásek. Vyživte je tímto zázračným hnojivem a užijte si záplavu barevných květů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Orchidej patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Přestože se její přirozené prostředí nachází v deštném pralese, pokud budete dodržovat určitá pravidla, bude se jí skvěle dařit i ve vaší domácnosti. Obohaťte obyčejnou zálivku touto směsí a vaše orchidej pokvete jako divá. Užijte si nekonečnou záplavu květů díky tomuto speciálnímu hnojivu.

Jak správně pečovat o orchideje

Pokud si tuto krásnou květinu pořídíte, měli byste vytvořit co nejvěrnější podmínky jejímu původnímu prostředí. Zajistěte jí teplé a světlé místo, ale dejte pozor, aby ji ostré sluneční paprsky nespálily. Půda v květináčích by měla být úrodná a dobře propustná. Z květináče je potřeba zajistit odtok přebytečné vody, který může způsobit zahnívání jejích kořenů. Pravidelným hnojením můžete orchidej přimět nahodit nové pupeny a vykvést do krásy.

Aby byla vaše orchidej krásná

Pravidelně se o svou rostlinu starejte a kontrolujte, jak se jí daří. Na listech by neměly být žádné žluté ani hnědé skvrny. Jakmile začne orchidej strádat, projeví se to jako první na jejích listech. Vyvarujte se také výskytu škůdců v květináči, kteří mohou rychle tuto květinu zahubit a rozšířit se i k dalším pokojovým rostlinám. Jakmile nahodí pupeny, začněte orchidej více přihnojovat, abyste jejich růst podpořili.

hnojení orchideje iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vybrat vhodné hnojivo

Nemusíte kupovat drahá hnojiva plná nebezpečných látek. Snadno a za pár korun si můžete vyrobit výživnou směs, kterou stimulujete růst orchideje a posílíte její odolnost. Vyzkoušejte tento jednoduchý, ekonomický a ekologicky výhodný způsob, jak dodat orchideji potřebné živiny. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je rýžová voda.

Jak hnojit rýžovou vodou

Do nádoby nasypte 100 g rýže a přilijte litr studené vody. Hodinu nechte rýži ve vodě louhovat a následně přefiltrujte. Rýže do vody mimo jiné uvolní draslík, železo a fosfor, které podněcují kvetení. Každé dva až tři týdny můžete touto směsí orchidej přihnojit a mezitím nálev uchovávejte v lednici nebo část zamrazte. Mezi jednotlivými aplikacemi zalévejte rostlinu pouze vodou, abyste ji nepřekrmili.

Dalšími skvělými hnojivy jsou česnekový nebo banánový nálev. Pár stroužků česneku můžete zalít litrem vroucí vody a hodinu nechte louhovat. Následně přefiltrujte a používejte stejně jako rýžovou vodu. Banánové slupky nejprve nakrájejte na menší kousky, zalijte vodou a nechte několik dní odstát. Poté můžete slupky vytáhnout a vodu použít k zálivce. Takto můžete orchideji výtečně prospět, a navíc zlikvidovat biologický odpad z vaší kuchyně.

Díky česneku orchideje pokvetou jako divé

Čím obvykle hnojíte orchideje vy?

Zdroj: Orchidea
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články