5 skvělých způsobů, jak využít pěnu na holení | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Pěna na holení válcuje trh čističů: Už žádné zamlžování zrcadel + další 4 alternativní způsoby jejího využití při úklidu

Pěna na holení válcuje trh čističů: Už žádné zamlžování zrcadel + další 4 alternativní způsoby jejího využití při úklidu

Pěna na holení je jedním z mnoha běžných produktů, které mohou mít řadu různých využití. Zkuste ji použít během úklidu své domácnosti.

pena na holeni 1
Zdroj fotografie: iStock

Téměř každý muž používá pěnu na holení, aby zabránil přílišnému podráždění pokožky a vzniku možné vyrážky. Vynalézavé hospodyňky však již dávno zjistily, že se tato pěnivá směs osvědčila také jako skvělý pomocník při domácím úklidu – jednoduše funguje dobře tam, kde ostatní prostředky na čištění selhávají. Kromě toho nemusíte hledat žádnou drahou značku, protože vám postačí i ta nejlevnější pěna, kterou na trhu najdete. Níže se proto můžete podívat na 5 skvělých způsobů, jak využít pěnu na holení. 

Už žádné zamlžování zrcadla 

Mlžení zrcadla po horké sprše nebo vaně je nepříjemné, a týká se pravděpodobně každého z vás. Tuto nepříjemnost však lze velmi snadno vyřešit použitím obyčejné pěny na holení. Prostředek stačí nastříkat přímo na zrcadlo, pořádně jej rozetřít (aby pokryl celou plochu zrcadla), nechat jej alespoň 20 minut působit, a poté směs vyleštit suchým hadříkem. Tímto způsobem vaše zrcadlo získá vodoodpudivou „fólii“, která jej ochrání před jakýmkoliv dalším zamlžením. Stejný způsob můžete aplikovat také na vaše okna. 

Skvělý čistič zašpiněných koberců 

Přestože jsou koberce podle některých lidí staromódní, stále se najde řada jejich fanoušků. Ti se však musí po domácích večírcích často trápit s fleky z rozlitých nápojů nebo shozených jídel. Chcete-li váš koberec účinně vyčistit, naneste na zašpiněné místo pěnu na holení a dobře ji rozetřete. Nechte působit alespoň 10 minut a poté pěnu setřete houbou nebo vlhkým hadříkem. V případě, že je skvrna stará, nechte pěnu působit klidně i 2 hodiny.  

Čištění kovových povrchů

Levná pěna na holení dokáže také skvěle vyčistit jakýkoliv kovový povrch, na kterém se usadil vodní kámen nebo vznikla rez. Použít ji můžete zejména k čištění sporáku, chromované koupelnové baterie, umyvadla, lednice a podobně. Stačí akorát nanést malé množství tohoto prostředku na zašpiněné místo, a suchou houbou nebo hadříkem nečistoty dostatečně vydrhnout. 

umyvadlo plisen voda vlhkost
Zdroj fotografie: Depositphotos

Účinné leštění šperků 

Pokud máte nějaké šperky, pravděpodobně jste si všimli, že vykazují tendenci časem oxidovat, což může vést například k jejich zčernání. V případě, že máte doma také pěnu na holení, můžete nad touto pomyslnou špínou mávnout rukou – tento skvělý prostředek vás totiž nezklame ani v tomto případě. Pěnu jednoduše vetřete do vybraného předmětu, nechte ji alespoň 10 minut působit, a poté předmět očistěte čistým hadříkem. Tato metoda skvěle funguje na zlaté šperky

Čištění čalouněného nábytku

Vyčistit čalouněný nábytek pomocí vlastních sil může být velmi složité. A protože klasické mytí vodou a mýdlem často končí katastrofou, můžete raději vyzkoušet pěnu na holení, která vám zaručí ten nejlepší výsledek. Stačí ji rukou nanést na špinavé místo, nechat ji působit alespoň 5 minut a nakonec ji odstranit čistou a suchou houbičkou. Látku nakonec vysušte fénem na vlasy a máte hotovo.

Jaké způsoby využití pěny na holení znáte vy?

Zdroj: TheSpruce