Svíčky skoro zadarmo: Do vody stačí nalít olej a přidat knot. Nazdobit se dají všemožně

Každá svíčka dokáže zpříjemnit atmosféru v jakémkoliv prostoru. Čím krásnější a voňavější svíčka je, tím lepší je i výsledná atmosféra. Zkuste si vyrobit vlastní svíčky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vyrobit si vlastní svíčky můžete klasicky z vosku nebo můžete vyzkoušet tento netradiční způsob. Výsledkem vám budou průhledné svíčky, které zevnitř můžete libovolně vyzdobit a vše půjde vidět. Ve výsledku to bude vypadat, jako by plamínek svíčky tančil na vodní hladině, pod kterou se skrývají nádherné poklady. Vyzkoušejte tento jednoduchý způsob výroby a vytvořte si vlastní osobité svíčky. Vyzdobíte jimi jakýkoliv prostor a výtečně poslouží i jako originální dárek. 

Co budete k výrobě svíček potřebovat

Abyste tyto “vodní” svíčky vyrobili, připravte si několik sklenic z čirého skla. Můžete použít i různé velikosti a každou svíčku vyzdobit trochu jinak. Dále budete potřebovat vodu, lampový nebo rostlinný olej, pár knotů, průhlednou potravinářskou folii, nůžky a ozdoby dle svého výběru. Můžete dovnitř svíček vložit oblázky, písek, korálky, umělé květiny, zabarvit svíčky potravinářským barvivem, použít minerály a drahé kovy. Cokoliv, co se vám uvnitř svíčky bude líbit. 

Postup výroby svíček

Nejdříve obkreslete vrch sklenice na potravinářskou fólii a vystřihněte výsledný tvar. Následně sklenici do ¾ naplňte vodou. Poté přilévejte olej, až bude hladina dosahovat 0,5 – 1 cm od okraje. Dále vezměte vystřihnutý kus potravinářské fólie a udělejte uprostřed díru na knot. Knot dírou prostrčte a přilepte na spodní stranu fólie. Z vrchní strany nechte trčet asi 2-3 cm knotu. Nakonec fólii s knotem vložte do sklenice a zapalte. Svíčku máte hotovou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak svíčky vyzdobit

Svíčky můžete jednoduše vyzdobit tím, že do vody vložíte libovolné předměty. Jakmile máte vnitřek sklenice vyzdobený, teprve potom přiléváte olej a postupujete stejně, jak bylo zmíněno výše. Svíčkou můžete ozdobit konferenční stolek nebo poličku. Dbejte na to, aby svíčky byly z dosahu malých dětí. 

Svíčky můžete používat stále znovu

Jakmile je knot příliš krátký na to, aby hořel, můžete obsah svíčky vylít a vysypat a začít znovu. Můžete si vyrobit libovolné množství svíček, které vás budou stát jen pár korun a výsledný vzhled bude záležet jen na vaší fantazii. Výroba těchto svíček je opravdu rychlá a jednoduchá a nemusíte čekat hodiny, než vám zaschne vosk. 

Jaké svíčky máte nejraději vy?

Zdroj: LightninGirl
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články