Svíčky skoro zadarmo: Do vody stačí nalít olej a přidat knot. Nazdobit se dají všemožně

Každá svíčka dokáže zpříjemnit atmosféru v jakémkoliv prostoru. Čím krásnější a voňavější svíčka je, tím lepší je i výsledná atmosféra. Zkuste si vyrobit vlastní svíčky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vyrobit si vlastní svíčky můžete klasicky z vosku nebo můžete vyzkoušet tento netradiční způsob. Výsledkem vám budou průhledné svíčky, které zevnitř můžete libovolně vyzdobit a vše půjde vidět. Ve výsledku to bude vypadat, jako by plamínek svíčky tančil na vodní hladině, pod kterou se skrývají nádherné poklady. Vyzkoušejte tento jednoduchý způsob výroby a vytvořte si vlastní osobité svíčky. Vyzdobíte jimi jakýkoliv prostor a výtečně poslouží i jako originální dárek. 

Co budete k výrobě svíček potřebovat

Abyste tyto “vodní” svíčky vyrobili, připravte si několik sklenic z čirého skla. Můžete použít i různé velikosti a každou svíčku vyzdobit trochu jinak. Dále budete potřebovat vodu, lampový nebo rostlinný olej, pár knotů, průhlednou potravinářskou folii, nůžky a ozdoby dle svého výběru. Můžete dovnitř svíček vložit oblázky, písek, korálky, umělé květiny, zabarvit svíčky potravinářským barvivem, použít minerály a drahé kovy. Cokoliv, co se vám uvnitř svíčky bude líbit. 

Postup výroby svíček

Nejdříve obkreslete vrch sklenice na potravinářskou fólii a vystřihněte výsledný tvar. Následně sklenici do ¾ naplňte vodou. Poté přilévejte olej, až bude hladina dosahovat 0,5 – 1 cm od okraje. Dále vezměte vystřihnutý kus potravinářské fólie a udělejte uprostřed díru na knot. Knot dírou prostrčte a přilepte na spodní stranu fólie. Z vrchní strany nechte trčet asi 2-3 cm knotu. Nakonec fólii s knotem vložte do sklenice a zapalte. Svíčku máte hotovou. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak svíčky vyzdobit

Svíčky můžete jednoduše vyzdobit tím, že do vody vložíte libovolné předměty. Jakmile máte vnitřek sklenice vyzdobený, teprve potom přiléváte olej a postupujete stejně, jak bylo zmíněno výše. Svíčkou můžete ozdobit konferenční stolek nebo poličku. Dbejte na to, aby svíčky byly z dosahu malých dětí. 

Svíčky můžete používat stále znovu

Jakmile je knot příliš krátký na to, aby hořel, můžete obsah svíčky vylít a vysypat a začít znovu. Můžete si vyrobit libovolné množství svíček, které vás budou stát jen pár korun a výsledný vzhled bude záležet jen na vaší fantazii. Výroba těchto svíček je opravdu rychlá a jednoduchá a nemusíte čekat hodiny, než vám zaschne vosk. 

Jaké svíčky máte nejraději vy?

Zdroj: LightninGirl
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Může masážní pistole pomoci zmírnit celulitidu?
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem