Našel způsob, jak ušetřit za elektřinu: Stačilo mu pár plechovek, ze kterých vytvořil solární panel

Kutilové si dovedou poradit s neuvěřitelnými věcmi. Vytvořte si vlastní solární panel z plechovek a získejte levné a ekologické vytápění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zajištění tepla je důležitou součástí každé domácnosti, a proto je stále více lidí otevřeno novým a ekologičtějším způsobům vytápění. Jedním z těchto inovativních řešení je využití solárních panelů vyrobených z plechovek. Tento způsob se stal populárním mezi evropskými farmáři a nyní si můžete i vy vytvořit svůj vlastní solární panel a získat levné a ekologické vytápění.

Co budeme k výrobě potřebovat?

Při pořádné kutilské práci se jistě brzy začnou v dílně hromadit různé plechovky. Stejný problém měl majitel tohoto geniálního nápadu. Proto se je rozhodl efektivně využít. Pro výrobu solárního panelu budete potřebovat několik materiálů a nástrojů. Začněte s použitým okenním rámem o rozměrech přibližně 120×60 cm, který bude sloužit jako základ panelu.

Vyrobte si snadno a rychle užitečný hmyzí hotel. Pomůže s likvidací škůdců i s řádným opylením. Zahrada bude bujet do krásy celý rok

Potřebujete také 72 prázdných plechovek, které vybrousíte, aby na ně lépe přilnula černá barva. Prázdné plechovky upravte tak, aby na jednom konci byl otvor pro průchod vzduchu a na druhém konci otvor pro umístění počítačového ventilátoru pro odvětrávání. Plechovky pak vložte do dřevěného rámu a zajistěte je šrouby a hřebíky. Do jednoho konce rámu vyvrtáte otvor, skrze který bude proudit vzduch.

Nezapomeňte jej dát na slunce

Dalším krokem je izolace desek rámu pomocí kartonu a izolační pěny, aby se minimalizovala ztráta tepla. Při použití montážní pěny používejte rukavice, hmota se často a velmi snadno přichytává na kůži a těžce se umývá. Na vrchní stranu rámu umístěte počítačový ventilátor, který bude odvádět teplý vzduch vyhřátý sluneční energií. Je třeba také zajistit větrací otvor na protilehlé straně rámu, aby byl zajištěn proud chladného vzduchu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aby byl solární panel účinný, doporučuje se použít takové dřevo, které není vyrobené z topolu nebo borovice, neboť tyto dřeviny nejsou vhodné pro vyšší teploty. Pro dokonalé vytvoření solárního panelu můžete povrch plechovek natřít černou barvou, která bude sluneční energii efektivněji absorbovat. Posledním krokem je umístění rámu na slunné místo. Ať už dáte rám kdekoliv, měl by pohlcovat co největší dávku slunečního záření, aby byl co možná nejlépe využit.

Výroba solárního panelu z plechovek je jednoduchým a zábavným projektem, který si můžete realizovat sami doma. Tímto originálním způsobem získáte levné a ekologické vytápění pro svůj domov. Nejenže ušetříte na nákladech za energie, ale také přispějete k ochraně životního prostředí. Vyzkoušejte tuto inovativní metodu a získejte efektivní zdroj tepla pro svůj domov.

Jak se vám solární panel z plechovek zamlouvá?

Zdroj: Desertsun02
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články