Vyprat bílé ponožky nemusí být dřina. Zkuste mikrovlnku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Bílé ponožky peru už jedině v mikrovlnce. Zabere to chvilku a neudrží se ani hluboko zažraná špína

Bílé ponožky peru už jedině v mikrovlnce. Zabere to chvilku a neudrží se ani hluboko zažraná špína

Když se u pračky povaluje hromada původně bílých ponožek, které navíc ani nejdou do páru, je to k vzteku. Těžkou hlavu si z toho nedělejte. Víme, jak na to, aby byly bílé jako sníh.

prani bilych ponozek
Zdroj fotografie: iStock

Bílé oblečení vypadá svěže, lehce i elegantně zároveň. Akorát není příliš praktické, protože se snadno a lehce viditelně ušpiní. Vyprat jakékoli bílé prádlo není vůbec snadný úkol. Tedy udělat to tak, aby bylo opravdu bílé, nikoli zaprané do béžové nebo šedé. Na některé menší kousky, například ponožky, můžete ale vyzrát i jinak než jen vhozením do pračky. Napadlo by vás, že se dají „vyprat“ v mikrovlnné troubě? Víme, jak na to.

1) Rychlovka

Během několika minut budete mít ušpiněné ponožky znovu čisté a bílé jako sníh. Stačí, když si připravíte nádobu vhodnou do mikrovlnné trouby, nalijete do ní vodu a přidáte prací prášek, gel nebo tekuté mýdlo. Pořádně rozmíchejte a ponořte tam špinavé ponožky. Dejte do mikrovlnky na maximální výkon zhruba na 8 až 10 minut. Z bělosti ponožek budete nadšení. Nakonec je nezapomeňte vymáchat v čisté vodě.

2) Sáček

S pomocí plastového sáčku a pracího prostředku můžete v mikrovlnné troubě vyprat jakékoli menší kousky bílého prádla. Dejte ponožky do trošky vody v umyvadle, přidejte prací prášek a pořádně prádlo v lázni napěňte. Pak vložte do igelitového pytlíku, nezavírejte ho a dejte do mikrovlnné trouby. Na plný výkon ho tam nechte 5 až 7 minut. Při vyjímání buďte opatrní, sáček je horký. Ponožky nakonec vymáchejte v čisté vodě.

mikrovlnna trouba ruka zapinani
Zdroj fotografie: Depositphotos

3) Rady

Přestože čištění prádla v mikrovlnce je snadné a účinné, nezapomínejte na to, že bílé oblečení je prostě choulostivé. Pokud se s jeho praním, ať už zvolíte jakoukoli metodu, nechcete piplat zbytečně, stačí dodržovat několik zásad. Jakmile se ušpiní, vyperte ho hned, neodkládejte to. Nesušte bílé prádlo na přímém slunci, může lehce zežloutnout. Vlněné ponožky neperte v mikrovlnce, zničíte je.

Jaké metody používáte na vyprání bílé prádlo?

Zdroj: TheSpruce