Jak se zbavit vlhkosti ve sklepě: Sušení pomocí pekáče, svíčky či vysoušedla

Každý majitel sklepních prostor se už setkal s nadměrnou vlhkostí. Ta může být spouštěčem série navazujících problémů. Vyzkoušejte trik s grilem či svíčkou a vlhkosti se zbavte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vlhkost ve sklepních prostorách trápí většinu jejich majitelů. Nepříjemné prostředí způsobuje mnohé problémy. Ať už to je znehodnocení stěn, výskyt plísní, nemožnost uchovávání potravin a dalších věcí, nebo například nevábný zápach. To vše dokáže pořádně znepříjemnit život. Naštěstí existují tři způsoby, jak se dá s nežádoucí vlhkostí zatočit. Budete se divit, jak je to snadné.

Větrání a svačinka

První tip je spojení sušení s přípravou grilovaného jídla. Budete potřebovat gril, pekáč a něco na podpal. Poté se můžete pustit do samotné práce. Začněte tím, že otevřete všechny možné otvory, které váš sklep má. Tedy například dveře na zahradu, menší okénka v nejnižších polohách domu a další. Následně gril umístěte k některému z otvorů, poté zapalte a nechte ohřát na přiměřenou teplotu.

Jak se účinně zbavit černé plísně v domě

Teplý vzduch, který z něj vychází, je ideálním hráčem v boji proti vlhkosti. Ve zbylém čase si můžete na ohni ugrilovat vhodnou svačinku. Dávejte však pozor na případný kouř. Jako další prostředek se dají použít svíčky. Budete muset objevit výstup vzduchu z ventilace, který je pro tento typ vysoušení stěžejní. Svíčku totiž musíte ve sklepním prostoru umístit tak, aby byla přesně pod tímto výstupem vzduchu.

Praktický vysoušeč

Její plamen by měl směřovat zhruba doprostřed. Teplo ze svíčky spustí nucené větrání. Jednoduše bude udržovat potřebný tah v potrubí. Ten je pro odvádění vlhkosti velmi důležitý. Tato metoda je tak trochu během na delší trať. Odvětrávání zabere zhruba sedm až osm dní. Týden tak bude trvat, dokud se vlhkost ze sklepních prostor dočista neodpaří.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslední metodou je použití elektrického vysoušeče prostor. Jde o nejpraktičtější způsob. Nejlépe se uplatní zejména tam, kde potřebujete vysušit větší plochu. Tedy opravdu rozsáhlé podzemní místnosti s přístupem k elektřině. Nejkvalitnějších výsledků dosáhnete tehdy, když budete sušit pravidelně. Vysoušeč přenášejte na různá místa tak, aby vždy účinkoval na jinou část sklepa.

Jak řešíte vlhkost ve sklepních prostorách vy?

Zdroj: Lowes
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články