Stačí na nůž připevnit párátko a zelenina se bude krájet mnohem snáz

Párátka má člověk spojená s odstraňováním zbytků jídla. Neměla by scházet v žádné domácnosti ani na stole v restauracích. Jenomže využití párátek je mnohem rozsáhlejší.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Obyčejná dřevěná párátka jsou v domácnosti nepostradatelná a mnozí lidé si to ani neuvědomují. Využíváme je především po jídle, protože nám v zubech ulpí zbytky pokrmů. Párátkem kousky potravin dokonale odstraníme, protože ne vždy máme po ruce zubní kartáček či nit. Mrkněte se však na další způsoby, jak párátka použít. Věřte, že je jich opravdu mnoho a jedná se o perfektní vychytávky.

Krájení zeleniny nebude noční můra

Máte-li doma dřevěná párátka, jste při krájení zeleniny zachráněni. Pokud ne, tak si je běžte rychle koupit, protože vám nejen v tomto ohledu pomohou. Navíc se jedná o zanedbatelnou položku, která rodinný rozpočet nezatíží. Říkáte si, jak mohou párátka při krájení zeleniny pomoci. Je to jednoduché jako facka – budete k tomu ještě potřebovat tenkou průhlednou lepicí pásku, ale ta se nachází v každé domácnosti.

Nejedná se o složitý proces

Pomocí dřevěného párátka a lepicí pásky dosáhnete při krájení zeleniny dokonalosti a nebudete se konečně vztekat. Zelenina se vám nebude díky tomuto triku lepit na nůž a nakrájíte ji v expresním čase. Vychytaná metoda vám ušetří nervy. Jakmile ji řeknete svým známým, budou vás na rukou nosit. Nejde o nic náročného a s výsledkem budete spokojeni.

krájení zeleniny iZdroj fotografie: Pixabay

Připravte si párátka a lepicí pásku

Vezměte si do ruky oblíbený ostrý nůž, párátko přilepte na kousek lepicí pásky a následně připněte na čepel nože. Díky pásce bude párátko na noži pevně držet a usnadníte si krájení jakéhokoliv druhu zeleniny nebo pečiva. Na čepel nože se nebude nic lepit.

Malý kousek dřeva vám usnadní život

Párátka využijete i v případě, kdy potřebujete zakončit lepicí pásku. Na konec pásky nalepte párátko a její konec už nebudete dlouze hledat. S párátky se zbavíte nečistoty na špatně dostupných místech mobilního telefonu a klávesnice počítače. Nakonec z nich můžete vyrobit s dětmi kaštanová zvířátka nebo odstranit nahromaděné vlasy v kartáči.

Jak využíváte párátka vy?

Zdroj: ComeCucinare
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články