Krásný domeček postavený rodinou v přírodě | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Rodina fascinuje okolí svým nevšedním domkem uprostřed lesa. Minimalismus nabírá na popularitě

Rodina fascinuje okolí svým nevšedním domkem uprostřed lesa. Minimalismus nabírá na popularitě

Každý někdy uvažoval o tom, jaké by to bylo mít klid jen pro sebe a svou rodinu a do toho si užívat krás přírody. Této konkrétní se to splnilo a rozhodně to stojí za to.

prekrasny dreveny domek pro mladou rodinu
Zdroj fotografie: Se souhlasem Elizabeth Hermann

Umíte si představit, jaký by byl život v malém domku blízko přírody? Měli byste klid jen pro sebe, ranní kávy na terase s výhledem na neodtočené okolí, vaše děti by měly to nejkrásnější dětství a všichni jejich kamarádi by k vám chtěli chodit na přespání. Přesně tak se musí cítit i tato rodina, která se k odvážnému kroku odhodlala a rozhodně toho nelitují. Seznamte se s domkem Niny a Dylana z Brooklynu.

Jak to tedy všechno začalo?

Ninu a Dylana odjakživa pojilo společné smýšlení o životě a jejich umělecké duše. Nina se živila herectvím a spisovatelstvím, Dylan byl fotograf. Oba dva žili v Brooklynu, kde je mnoho lidí a ruch je tam každý den. Jenomže s příchodem dětí jim došlo, že touží po něčem docela jiném, než mít strach své děti pustit samotné vůbec na ulici. Ne každé prostředí je holt na výchovu dětí vhodné.

Již deset let zpátky tedy koupili pozemek, který se od New Yorku nachází docela daleko. Tehdy byl cca deseti akrový a celý zalesněný, jelikož se jednalo o ovčí farmu kterou majitel rozdělil na devět parcel a nakonec prodal. Před narozením dětí tam často trávili dovolené tak, že si postavili stan a chodili na výlety po okolí, ale poté se rozhodli svůj život obrátit o sto šest. Pozemek znali nazpaměť a hned měli jasno v tom, jak si přejí, aby jejich dům vypadal.

Nepotřebovali to nějak extrémně přehánět

Jak již bylo zmíněno, oba dva si potrpěli spíše na minimalistický styl, než aby měli potřebu si stavět na pozemku vilu. Přeci jen by byla škoda nějak hodně zasahovat do krásné přírody v okolí. Do jejich vysněného prostředí se hodil malinký, tradičně založený domeček, který by byl tak akorát vytvořený pro jejich potřeby.

Z venku se jej tedy rozhodli nechat obložit světlým dřevem východního cedru a završili to šedohnědou střechou. Díky té dům krásně zapadne mezi okolní stromy. Pokud se na dům pořádně zaměříte, tak si můžete všimnout, že i obležení je uděláno tak, aby nebyly vidět žádné přechody a to vytváří dojem klidné plynulosti. Rodina si také vyhrála s okny, jelikož ty jsou udělány tak, že vedou až k zemi a tím se rodina ještě více může propojit s okolím.

Ani krása interiéru nezůstává pozadu

Rozhodně si s ním originálně vyhráli, jelikož zde můžete vidět jak moderní prvky, tak opět i ty tradiční. Vše se ovšem drží jednoduchosti a rozhodně se nedá říct, že by něco bylo přeplácané. Jakmile vejdete dovnitř, tak vás vnitřek domu vyloženě ozáří svými světlými barvami. Právě díky těm se zdá být celé místo daleko větší, než ve skutečnosti je. To dodává na celkové útulnosti obydlí.

Obytná plocha tohoto domu je 213 metrů čtverečních, což se může někomu zdát málo, této rodince to nicméně stačí. A ve srovnání s bytem, který měli v Brooklynu a měl jen 83 metrů čtverečních je to pro rodinu stále výhrou. Nina si totiž do dnešního dne pamatuje, jak měli všude krabice a v nich naskládané věci. Až tak špatné to občas bylo. Nyní si ale žijí konečně šťastným a spokojeným životem. Umíte si také představit vše opustit a žít si takto po svém?

Zdroj: Marvin