Barvení vajíček zabere jen pár minut: Techniku s ubrouskem a fixami hravě zvládnou i děti

Na Velikonoce se dodržuje spousta tradic, k nimž patří i barvení vajíček. Jenomže ne všechny metody jsou snadné a nejmenší členové rodiny se při nich prostě nezabaví.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Nálada velikonočního období, která je vždy spojena s úplňkem, je magická. Dodržování prastarých tradic a zvyklostí je oblíbené u všech generací. Největší radost však mají z pečení perníčků a beránka nebo barvení vajíček především děti. U tvořivých prací se nebudou nudit a mohou popustit uzdu svojí fantazii. Podívejme se na pár technik zdobení vajec, které zvládnou i malé děti.

Před barvením vejce odmastěte

K barvení se hodí vejce hnědá i bílá, ale vždy dávejte přednost těm bílým. Na bílé barvě budou výsledky tvoření lépe viditelné. Mějte na paměti, že je nutné každé vejce dokonale odmastit a očistit, jinak se vám na ně barva dobře nepřichytí. K tomu vám poslouží obyčejný prostředek na nádobí. Pak vejce přetřete octovou vodou, protože odstraníte i potisk s označením původu.

Děti si velikonoční tradici zamilují

Rodinnou pohodu umocní a dětem úsměv na tváři vykouzlí barvení vajec fixami. Věřte, že i vy z ní budete nadšení. Jedná se o jednoduchou metodu, k níž budete potřebovat jen různě zbarvené fixy, ubrousek a nádobu s vodou. Ubrousek si děti libovolně pomalují, poté ho připevní na předem připravené vejce a vloží do nádoby se studenou vodou. Pokud chcete mít jistotu, že bude barva na vejci konzervovaná, vložte ho do horké vody s octem.

barvení velikonočních vajíček iZdroj fotografie: Pexels

Když je doma cibule, máte vyhráno

I když si můžete zakoupit v obchodě nejrůznější barvy na vejce, někteří lidé to prostě nedělají. Něco na tom bude. Myslí si totiž, že k jaru patří přírodní věci a těmi chemické barvy ani igelitové obtisky prostě nejsou. Obtisky a košilky z obchodu vám nahradí bylinky a lístečky ze zahrady. Na vlhká vejce je jednoduše rozprostřete, zabalíte do punčochy nebo gázy a vykoupete v uvařených slupkách z 10 cibulí.

S voskovkami vykouzlíte něco úžasného

Vaši potomci budou nadšení z barvení vajec voskovkami. Jen na ně musíte dávat větší pozor, ale výsledek bude stát za to. Postačí rozehřát svíčku a pomocí špejle nanášet horký vosk na vejce. Ani zde se představivosti meze nekladou. Jakmile vosk dokonale uschne, ponořte vejce do vodní lázně s vybranou barvou. Po zaschnutí vosk sloupněte a dílo je hotovo.

A jak barvíte vajíčka vy?

Zdroj: _Meme_4.5
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články