Domácí jar ze 3 surovin vydrhne všechnu špínu i zaschlé zbytky jídla jedním tahem. Krásně pění a šetří ruce

Pokud se poohlížíte po účinném přírodním prostředku, který vám pomůže s mnoha věcmi v domácnosti, už nemusíte hledat. Použijte ocet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ocet je přísada, kterou mnozí lidé mají běžně doma v kuchyni a mnohdy ani netuší, s čím vším jim tento kuchařský doplněk může pomoci. Nejčastěji jej využijete při přípravě salátů, nicméně jej můžete bez váhání použít i při řešení mnoha záležitostí v domácnosti.

Ocet pomůže na zahradě i v domácnosti

Pokud máte zahradu, můžete ocet využít například na ničení plevele. Je stejně účinný, jako různé postřiky. Z octu můžete vyrobit také čistící prostředek. Stačí nastrouhat kousky mýdla a povařit jej s trochou vody. Až vznikne hustá tekutina, přidejte 2 lžíce octa a 5 až 10 kapek tea tree oleje. Obejdete se tak bez chemikálií a budete šetřit životní prostředí i své ruce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ocet smíchaný s vodou také skvěle vyčistí ovoce a zeleninu od chemikálií. Pomocí octa můžete vyrobit také utěrky ze starého trička. Stačí tričko nastříhat, vložit do krabičky, zalít litrem vody a přidat alespoň dvě lžíce octa. Pro vůni můžete doplnit ještě prostředkem na nádobí nebo pár kapkami esenciálních olejů. Podobně si můžete připravit také leštící prostředek pro myčku nádobí, jen do něj neponoříte kusy látky. Tuto směs můžete použít i na čištění oken.

Ocet pomáhá také proti škůdcům

Pokud vám do domu lezou mravenci, stačí do jejich trasy vylít trochu octa a škůdců se zbavíte. Ocet ale umí vyčistit i starý křišťál, stačí jej na půl hodiny ponořit do čistého octa. Máte špinavou mikrovlnku? Stačí ocet smíchat s vodou, vhodit do směsi párátko, aby v mikrovlnné troubě nevytekla, a spustit program na 5-10 minut. Po dokončení stačí setřít a trouba je jako nová.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Smícháním octa s vodou v poměru tři ku jedné dostanete výborný rozmrazovač čelních skel. Stejně dobře vyčistí také vodní kámen v kávovaru nebo varné konvici. Připravit si můžete také prostředek na mytí koupelny. Stačí smíchat láhev octa se dvěma lžícemi saponátu na nádobí. Výsledný prostředek vyčistí zbytky mýdla i vodní kámen. Skvělé výsledky má také v pračce při čištění odolných skvrn a v neposlední řadě vás ocet smíchaný s teplou vodou zbaví starých tapet.

K jakým účelům používáte ocet v domácnosti?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články