Měli jen pár tisíc Kč, a tak si přestavěli starou kůlnu. Všechno si dělali sami, pomoct jim musel jen elektrikář

Tento manželský pár se rozhodl přestavět starou kůlny na nový rodinný domov. Projekt, který sami zrealizovali, si získal mnoho obliby po celém internetu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina lidí se v dnešní době přiklání k alternativním možnostem bydlení, jako je například přestavba starých budov či karavanů, aby mohli ušetřit co nejvíce peněz. Postavit si totiž běžný rodinný dům, jako tomu bylo dříve, se může opravdu velmi prodražit. Navíc již mnoho kutilů přišlo na to, že ke svému životu nepotřebují mnoho – stačí jim dobrá postel, útulná koupelna a prostor k přípravě jídel a jejich následné konzumaci. A právě tento manželský pár je skvělým příkladem toho, jak bydlet efektivně a za velmi málo peněz. 

Úžasný nápad mladých manželů 

Postavit si svůj vlastní dům snů je v dnešní době téměř nemožná záležitost. Nejenže vás to přijde na mnoho peněz, ale také velké úsilí, zejména pokud jste na to sami. Většina lidí se proto raději přiklání k levnějším možnostem, jako je například přestavba starších stavení či aut, což jim umožňuje žít kvalitní život za zlomek částky, kterou by utratili za novostavbu. To také moc dobře věděli tito manželé z Texasu, kteří se rozhodli proměnit starou zchátralou kůlnu na svůj vysněný domov, a to pouze díky sledování videí na YouTube.

Již během pouhých 9 měsíců se jim podařilo dokončit přestavbu stavení, které dostali od svých prarodičů, a vybudovat si tak své vlastní zázemí. Za celý projekt utratili navíc pouze 16 000 dolarů, což je v přepočtu asi 350 000 Kč. Ano, za tak malou částku si skutečně postavili vlastníma rukama svůj dům snů, kde nyní žijí spokojený život se svými dvěma dcerami, Carolin a Harper. 

Stará zchátralá kůlna

Manželé prozradili, že stará kůlna byla postavena v osmdesátých letech a sloužila ke skladování všeho, co se do ní vešlo. Mnozí jim proto řekli, že se zbláznili, když mluvili o tom, co plánují udělat. Dnes však mají krásný domov plný rustikálního nábytku, který jim kdekdo závidí. Nebylo to však zadarmo – přístřešek o rozloze 26 metrů čtverečních neměl kanalizaci, vodovod ani elektřinu, takž to vše museli udělat sami. Stejně tak bylo třeba stavení znova natřít barvou a dokončit další základní práce.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Katy Krebs (@katykrebshome)

Jakmile byl základ hotov, vrhli se manželé na výzdobu interiéru, který osadili příčkami, přidali do něj okna a kompletně přestavěli střechu. Podařilo se jim však zachovat izolaci a původní podlahy, které byly ve výborném stavu. Snažili se také využít vše, co mohli, což jim umožnilo snížit rozpočet na přestavbu„Sledovali jsme hodně YouTube, abychom zjistili, jak dělat některé věci. Všechny rámy jsme si však vyrobili sami, jen my, já a Michael, s našimi dvěma dcerami. Je dobře, že můj manžel věděl, co dělá,“ sdělila Katie během rozhovoru.

Zavolali pouze elektrikáře 

Manželé uvnitř kůlny vybudovali dva pokoje, pro ložnici a koupelnu, přičemž ve stejném prostoru nechali obývací pokoj a kuchyň. Nemohli si také odpustit velkou verandu, o které Katie snila celý život. Aby však mohli zavést elektřinu, museli zavolat odborníka, protože sami neuměli tahat po domě kabely a nastavovat zásuvky a vypínače. Rodina nyní plánuje bydlet ve svém malém domě, dokud nebudou připraveni přestěhovat se do velkého domu vedle, který nyní vlastní Michaelovi prarodiče. 

Jak dlouho byste na takovém místě vydrželi bydlet vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články