Rodina přestavěla kostel z roku 1792 na dům. Na místě oltáře vznikla velkolepá jídelna

V dnešní době si lze postavit domov téměř z jakéhokoliv materiálu či polorozpadlého stavení. Tento kostel však vyčnívá mezi všemi ostatními.

Přestavba zchátralého kostela na dům i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když si mladí novomanželé všimli tohoto starého kostela z roku 1792, ihned si ho zalíbili a strávili uvnitř několik dlouhých hodin, aby mohli obdivovat úžasné dekorace a velký prostor. To nejlepší však přišlo, až když dvojice zjistila, že je na prodej a stále o něj nikdo nezažádal. Na nic proto nečekali a rozhodli se jej co nejdřív zakoupit – ne však pouze proto, aby se dovnitř chodili modlit, ale aby celý interiér přestavěli ve svůj vysnění domov plný moderních prvků. Níže se proto můžete podívat na jejich výtvor a záběry z celého interiéru.

Přestavba starého kostela 

Tento starý kostel se nachází v Kyloe, malé vesničce na svahu severního anglického pobřeží. Již od 80. let 20. století bylo však stavení prázdné a na jeho dvoře se nacházely pouze náhrobní kameny – připomínal tak spíše ideální místo pro hororový film než místo klidu a odpuštění. Když si jej však všimnul projíždějící pár, vše se změnilo od úplných základů. Mladí novomanželé totiž vždy snili o tom, že budou bydlet právě v něčem tak úchvatném. Na nic proto nečekali a rozhodli se jej zakoupit a zrenovovat. 

Nejprve začali s kompletním úklidem celého místa a poté se vrhli do vybudování střešních oken – ačkoliv bylo zapotřebí konstrukci střechy narušit, původní vitráže zůstaly na svém místě. Stejně tak se mladí manželé rozhodli zachovat výšku jeho stropu. To především proto, aby byl zachován velkolepý ráz stavby. Aby však interiér nepostrádal útulnost a pohodlí, najdete v něm dostatek elegantního nábytku a krásných dekorací

Hlavní kuchyně a velkolepá jídelna 

Uvnitř najdete také druhé patro s knihovnou, do kterého se lze dostat po dvojitém schodišti, a to přímo z obýváku. Otevřený trámový strop a biblické úryvky podél okraje velké místnosti pak vzdávají hold historii kostela. Uchvátí vás však také hlavní kuchyně, která zapůsobí i na toho nejzkušenějšího gurmána – ohromující skříňky byly vyrobeny z borovice smolné, která byla získána zpět ze starých kostelních lavic a střešního dřeva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velkolepá jídelna pak byla navržena tak, jako by ji měla vlastnit královská rodina. Tato elegantní místnost je vybavena dlouhým dřevěným stolem pod krásnými prosklenými okny – dlouhé červené sametové závěsy lze však zatáhnout a vytvořit z nich ložnici. Kostelní dům má kromě všech gurmánských spotřebičů a nádherného nábytku také podlahový systém ústředního vytápění, díky kterému je v něm během chladných měsíců příjemné teplo.

Hlavní koupelna

Z obývací pokoje kostela se pak dá jít do chodby, která vede do zimní kuchyně, ložnice pro hosty a hlavní koupelny. Ta je bezpochyby jednou z nejkrásnějších místností v domě. Najdete v ní jak krásnou vanu s dřevěnými nohami, tak i vitrážové okno – nechybí však ani vyhřívaná podlaha a dva věšáky na ručníky. Téměř každý kus nábytku je pak v dalším křídle kostela vyroben zcela ručně. Tato neobvyklá konverze je pravděpodobně jedním z nejpůsobivějších projektů na internetu. Níže se můžete podívat na video z celé stavby: 

Jak dlouho byste na takovém místě chtěli bydlet vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články