Kdo má doma jeden z těchto kuchyňských předmětů, musí zpozornět
adbz.cz » Hobby » Kdo má doma jeden z těchto kuchyňských předmětů, musí zpozornět. Mají obrovskou hodnotu, v žádném případě je nevyhazujte

Kdo má doma jeden z těchto kuchyňských předmětů, musí zpozornět. Mají obrovskou hodnotu, v žádném případě je nevyhazujte

Pokud máte doma tyto kuchyňské předměty, rozhodně je nevyhazujte. Jedná se o užitečné pomocníky, které vám usnadní práci s potravinami.

mlynek na maso
Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

V současné době má většina domácností ve své kuchyni předměty s nízkou životností, které během několika měsíců, maximálně let končí v koši. Dříve to však bylo naprosto jinak a pravděpodobně i vaši prarodiče vybírali toto náčiní tak, aby jim vydrželo co nejdéle. Pokud proto máte u sebe doma některé z těchto skvělých pomocníků, rozhodně je nikdy nevyhazujte. 

Mlýnek na maso a pomocník pro přípravu plněných knedlíků 

Jedním z nejpovažovanějších pomocníků v kuchyni byl dříve mlýnek na maso. Ten byl třeba téměř každý týden a nikdo na něj nedal dopustit, protože dle serveru Český kutil fungoval jednoduše, efektivně a bez nutnosti používat elektrický proud. Pokud jej proto máte doma, určitě byste si ho měli považovat a také se o něj pravidelně starat, zejména co se týče broušení čepelí a jeho pravidelné očisty. Stejně tak užitečný byl i výrobník na knedlíky, který si získal oblibu pro svou odolnost, užitečnost a tradiční přípravu pokrmů. 

Otvírák s dřevěnou rukojetí a lis na česnek 

Otvírák s dřevěnou rukojetí je velmi užitečný nástroj, který vám pomůže otevřít každou konzervu a téměř nic jej nedokáže rozbít. Jedná se o mnohem lepší volbu, než jsou současné alternativy, které se mohou rozbít i při vyvinutí většího tlaku. Podobně tomu je také u lisů na česnek. V případě, že máte doma starší hliníkové druhy, pak jste vyhráli. Rozbít tohoto pomocníka je téměř nemožné a jeho použití vám umožní rychle a snadno rozdrtit česnek. 

lis na česnek
Zdroj fotografie: Depositphotos
Lis na česnek je velmi užitečný nástroj, který byste neměli nikdy vyhazovat.

Litinová pánev nebo odšťavňovač

Ačkoli nemusí litinové pánve vypadat na první pohled nejkrásněji, jejich účinnost a efektivitu nelze zapřít. Pokud je použijete pro smažení potravin, zajistíte tím rovnoměrné ohřívání a poskytnete finálnímu pokrmu maximální chuť. Vyhazovat byste dle webu Prima Inspirace neměli ani manuální odšťavňovač, který má velmi dlouhou životnost a nabízí možnost připravit si čerstvou šťávu bez nutnosti použití elektrického proudu.