Kuchař ukázal, proč kupuje jedině papriky se třemi výběžky: Mají v sobě méně semínek

Paprika patří mezi nejoblíbenější druh zeleniny. Při jejím nákupu se někdy ale můžete pěkně ošidit, jelikož můžete vybrat kus, který se vám vcelku prodraží.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Paprika a zelenina obecně bývá často spojována se zdravým životním stylem. Zároveň patří mezi velice chutný a spoustou lidí preferovaný druh pokrmu nejen pro svoji chuť, ale také zdravotní benefity. Nejvíce prospěšná je tato potravina pro lidské tělo díky tomu, že je velmi dobrým zdrojem vitamínu A a vitamínu C. Zároveň také tato zelenina zpomaluje stárnutí a podporuje zdravý zrak. Při jejím nákupu by si lidé měli dávat pozor, po kterém kusu zrovna sáhnou.

Papriku použijete různě

V kuchyni má tato zelenina velmi mnoho různých využití. Dá se například použít jako příloha k vašemu běžnému pokrmu. Další možností je nakrájet ji například do salátu, kde plní velmi důležitou roli jedné z hlavních ingrediencí. Můžete ji ale také naplnit mletým masem nebo využít například při vaření různých masových či zeleninových směsích. Papriku můžete i ugrilovat samostatně nebo třeba jako součást velice oblíbených špízů.

Podle čeho v obchodě poznat nejlepší meloun: Pavučina na slupce znamená, že bude sladký; suchá stopka značí zralost

Dejte pozor na výběr

Když se tedy rozhodnete, že si koupíte tento druh zeleniny, abyste jej doma mohli zpracovat do vašeho oblíbeného jídla, věnujte pozornost jednomu zásadnímu faktoru. Díky tomu, že si dáte o něco větší práci s výběrem, můžete ušetřit někdy až desítky korun. Této problematice se krátce věnoval i jeden ze známých kuchařů, který se snaží ukázat lidem, za co někdy utrácejí své peníze. Na první pohled pro vás totiž nemusí být tato zelenina nijak odlišná. Když se ale zaměříte na detaily, dokážete je jednoduše rozlišit.

Paprika iZdroj fotografie: Pixabay

Věnujte pozornost výběžkům

Jeden ze známých kuchařů se rozhodl natočit krátké video, ve kterém podrobil testu dvě papriky, které byly na první pohled skoro totožné. Jediná odlišnost mezi jednotlivými kousky byla ta, že jeden měl 3 výběžky a druhý 4. Když pak kuchař obě papriky rozkrojil, bylo evidentní, že ta se čtyřmi výběžky obsahuje více semen. Dle hmotnosti se jednotlivé kusy lišily o 9 gramů semen navíc u té, která měla 4 výběžky. Na váze před rozkrojením vážily obě naprosto stejně.

Principem tohoto testu bylo lidem ukázat, jak doslova vyhazují své peníze. Když totiž koupíte papriku se 4 výběžky, koupíte si vlastně jenom více semínek, které v drtivé většině případů skončí v odpadu. Pokud tedy budete dbát v obchodě na to, kolik výběžků tento druh zeleniny má, pořídíte si za své peníze více jídla namísto toho, aby vaše peníze putovaly do koše. Díky této znalosti tak můžete při nákupu ušetřit nemalé peníze. Obzvláště v případě, že papriky nakupujete pravidelně a jsou vaší oblíbenou zeleninou.

Podle čeho si vybíráte papriku v obchodě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Jsem nadšená redaktorka, která přináší nekonečné dávky inspirace a vášně do světa architektury a designu. S uměleckým přístupem k psaní a profesionálním okem pro detail dokážu zprostředkovat čtenářům zážitky a emoce, které architektura a design mohou přinést do jejich životů. Jsem kreativní průvodkyní pro každého, kdo hledá inovativní způsoby, jak oživit a zlepšit prostředí, ve kterém žijeme.

Zobrazit další články